Ascophyllum nodosum – jest brązowym wodorostem. Tworzy pojedyncze pęcherze w długim, spłaszczonym rzemieniu – jak liście. Większość liści wyrasta z podstawy. Kiedy jeden z liści jest uszkodzony, roślina regeneruje nowe liście z podstawy. Są dowody, które mówią, że alga Ascophyllum może dożyć ponad 400 lat. Rośnie w głębokich i zimnych wodach oceanów świata, a także na skałach na osłoniętych skalistych brzegach dookoła Wielkiej Brytanii. Jest znakomitym schronieniem dla ryb i węgorzy, skorupiaków, ślimaków, littorinid i małż. Jest bogatym źródło minerałów. Zawiera potas, magnez, wapń i żelazo. To również doskonałe źródło jodu.
Wyżej wymienione substancje w Ascophyllum nodosum, stanowią koktajl wzajemnie oddziałujących na siebie elementów pochodzenia organicznego. Dzięki różnicy potencjału elektrycznego tzn. właściwego pole bioenergetyczne, korzystnie mogą zastępować w komórkach zgromadzone tam szkodliwe połączenia nieograniczone np. metali ciężkich: arsen, ołów, rtęć, stront, beryl, kadm i inne. Metale ciężkie pochodzące z zanieczyszczeń środowiska m.in. spalin samochodowych, kurzu, plomb agalmanatowych, szczepionek itp. Mogą być przyczyną chorób neurologicznych (autyzm, stwardnienie rozsiane, Alzheimer itp.), stanów zapalnych i infekcji grzybiczych, bakteryjnych czy pasożytniczych, do zatrucia włącznie, osłabiają organizm i mogą powodować raka.
Jakie korzyści przynosi Ascophyllum nodosum dla Twojego organizmu?
Korzystne działanie Ascophyllum nodosum w Twoim organizmie::: odtruwa organizm z metali ciężkich m.in.: arsen, ołów, rtęć, stront, beryl, kadm i inne;
:: działa regenerująco i uspokajająco na komórki mózgu i układ nerwowy;
:: reguluje pracuję hormonów w tym tarczycy, a szczególnie w niedoczynności i przy wolu:
:: usprawnia przemianę materii i oczyszczanie organizmu:
:: wspomaga leczenie schorzeń alergicznych i pasożytniczych skóry;
:: wpływa korzystnie na koloryt, jakość oraz zapach skóry (przy nadpotliwości, odorze);
:: sprzyja regulacji procesów trawiennych – szczególnie przy antybiotykoterapii;
:: wspomaga rozwój elementów narządu ruchu: nerwy, mięśnie, stawy, kości, ścięgna;
:: stanowi materiał budulcowy dla tkanki łącznej: skóry, ścięgien, chrząstek stawowych, dziąseł (w parodontozie);
:: podnosi ogólną odporność organizmu.