POROZUMIENIE IDEALNE

POROZUMIENIE IDEALNE

Warsztaty „POROZUMIENIE IDEALNE w 5 prostych krokach” odbyły się w Rzeszowie ul. Reformacka 3 w ramach działalności Akademia Rozwoju Coaching Życia.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, jak możemy ograniczyć komunikacyjne słabości i poprawić swoje relacje. Zastanawiali się jaka jest geneza konfliktu, poznawali pułapki komunikacyjne i dowiadywali się jak ich unikać. Zwracali uwagę na to, jak ważna jest umiejętność słuchania drugiego człowieka tak, aby dosłyszeć co do nas mówi i odpowiednio zareagować gasząc niekiedy agresje, nerwy czy podniesiony głos adwersarza. Podczas warsztatów ćwiczyliśmy stosowanie różnych barier komunikacyjnych, aby zrozumieć, skąd bierze się czasami sytuacja, iż mówisz do kogoś coś, co wydaje Ci się dla drugiej osoby pomocne, a ta osoba odchodzi obrażona.

Przerabialiśmy również zagadnienie problemu, kto i kiedy go ma, a kto nie, dowiadując się, ze jest to sprawa bardzo indywidualna i każdy z nas może inaczej rozumieć dany fakt i zupełnie odmiennie zareagować. Ważną informacja w tym miejscu było zrozumienie, skąd biorą się urazy i jak często przez przypadek zdarza nam się zranić kogoś bliskiego słowem. Co możemy zrobić, kiedy zdarzają się się „ciche dni” w domu i kto faktycznie ma problem?

Co zrobić kiedy przekazałeś pracownikowi „feedback” i teraz przez to nie możecie na siebie patrzeć?
A może to kierownik próbował Cię konstruktywnie ocenić i teraz jest Twoim wrogiem?

Warsztat dotyczył nauki komunikacji pozwalającej na unikanie konfliktów. Przedstawiliśmy podstawy komunikacji. Mówilismy o tym jak nasze przekonania mogą nas blokować w działaniu, jak możemy zmieniać nawyki i swoje ograniczenia, jeśli tylko zechcemy to zrobić oraz jak wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiliśmy proste techniki coachingowe, techniki „classic NLP”, techniki „new NLP”. W ramach warsztatów, obyło się blisko 70% zajęć, których czas poświęcony był na ćwiczenie warsztatu czyli własnych nawyków i zachowań tak, aby w efekcie mogły one poprowadzić nas do unikania sporów w relacjach z najbliższymi, przyjaciółmi, znajomymi, w strukturach pracy oraz w wielu innych sytuacjach.