COACHING ZDROWIA

COACHING ZDROWIA

Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu.
Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król.

Heraklit z Efezu

Zdrowie jest cennym skarbem, który posiadamy ot tak po prostu. Jego wartości uświadamiamy sobie niekiedy, dopiero wtedy, gdyż go utracimy. Wtedy zamiast wielu marzeń, mamy tylko jego – znów być w pełni zdrowym.

Praca nad zmiana osłabiających organizm przekonań, zmianą szkodzących nam nawyków oraz zachowań oraz negatywnych mysli na pozytywne z ukierunkowaniem na poszukiwanie rozwiązań + porada odnoście zyiwneia, niezbędnych składnikow odzywczych, suplementacji oraz przyczyn chorób oraz sposoby ich wyeliminowania.

Coaching zdrowia jest przeznaczony dla osób, które szukają bezpiecznych i naturalnych metod na to, jak w skuteczny sposób utrzymać zdrowie, kondycję i opóźnić procesy starzenia się oraz jak poprawić stan swojego organizmu i kondycję psychiczną, utrzymując pogodę ducha i pogodny uśmiechu na twarzy, pokazujących spokój i piękno ich duszy.

Najlepszymi lekarzami na świecie są:
doktor dieta, doktor spokój i doktor dobry humor.

 Arthur Schopenhauer

Piękno to nasze nastawienie, postawa jaką reprezentujemy. W przeciwieństwie do tego co zwykle myślimy, piękno drzemie w środku nas samych. To zewnętrzne jest przereklamowane i sprawia, że marnujemy czas dążąc do jak najdoskonalszej estetyki, zapominając o tym, co naprawdę ważne. Najważniejszą rzeczą jest wewnętrzne piękno.Piękni wewnętrznie ludzie, wykorzystują swoje emocje, aby lepiej poznać siebie samych. Akceptują zarówno pozytywne jak i negatywne emocje i nie osądzają siebie za to, jak się czują. Kiedy zaczynamy klarować nasze obawy i niepewność, możemy zastanowić się nad nimi i nad tym, gdzie nas prowadzą. Ponadto to pozwala nam działać w spójny i zrównoważony sposób.

Najpiękniejsza osoba jest szczęśliwa, świadoma i odważnie podejmuje wyzwania

Bycie odważnym nie oznacza wcale życia bez strachu. Oznacza to powstrzymanie się od ucieczki, stawienie czoła lękowi, a przez to pokonanie go. Kiedy mamy w sobie strach i lęk, w ciele powstaje wiele napięć. Stany takie utrudniają dopływ krwi do tkanek, dotlenianie i odżywianie komórek oraz oczyszczanie się ich z produktów spalania i przemiany materii. Powoduje to stopniowe ich osłabianie, gorsze samopoczucie a co za tym idzie, może wprowadzać jeszcze większy niepokój co do stanu zdrowia i panikę. Kiedy emocje biorą górę, często trudno jest nam siebie opanować i procesy destrukcyjne mogą następować już lawinowo. Stąd warto rozpocząć pracę nad swoim stanem umysłu nad oczyszczeniem duszy z negatywnych myśli, nad wyciszyć się. Można popatrzeć z różnych perspektyw i poszukać pozytywnych sytuacji w tym co się dzieje, zastanowić się nad swoimi  przekonaniami i wartościami oraz nad tym co właściwie robimy. W tym celu pomocny jest coach i kilka sesji coachingowych. Niekiedy już po pierwszym spotkaniu patrzymy nieco inaczej na świat, a po kilku sesjach poszczają napięcia, życie wygląda zupełnie inaczej, kiedy skupiamy się na wdzięczności za „cudów dnia codziennego”.
Na tym również polega RESILIENSE – pomoc po silnym stresie i doznanym szoku – praca z coachem (coaching interwencyjny).

 „Strach rozpuszcza się, gdy wyobrażasz sobie, że coś działa prawidłowo”
M.Atkinson i R.T.Chois „Flow” – Przepływ

Do prosesu oczyszczaia umysłu i duszy z negatywnych myśli wprowadzających  w stres i depresję, pomocne jest uzupełnianie codziennego odzywiania w witaminy i minerały oraz oczyszczania organizmu z toksycznych związków, choćby poprzez udrażnianie głównych kanałów wydalniczych i poprawiania ogólnie stanu zdrowia i wzmacnianie układu odpornościowego.