COACHING DLA PAR I RODZIN

COACHING DLA PAR I RODZIN

„Życie, to 10% tego co nam sie przytrafia
i 90% tego, jak na to reagujemy”


Dennis P. Kimbro
Czy znasz osoby, pary lub rodziny, gdzie wielokrotnie male drobne sprawy, okazywały się tak bardzo rozdmuchane i zwielokrotnione, iż dochodziło do eskalacji konfliktu, obwiniania się, gniewania się na całe życie, a nawet rozstania?Powodem tego może być fakt, iż zamiast nauczyć się słuchać z uwaga drugiej strony tak, aby usłyszeć , poczuć empatycznie i zrozumieć, my myślimy tylko o sowim stanowisko, jak je przeforsować. Okazuję się, iż sztuka negocjacji jest na niezbędna przez całe życie. Ważne aby była ona „uprawiana” z pozytywna intencją, aby nikomu ie szkodzić, a raczej w miarę możliwości, zawsze dążyć do dobrego rozwiązania dla obu stron WIN – WIN.

Co możesz zrobić, aby poprawić relacje w związku, w rodzinie, w swoim życiu?Proponuję, zacznij od wysłuchania szkolenia, zapisanego na audiobooku Odejść czy pozostać w związku partnerskim”. Jego Fragmentu możesz wysłuchać poniżej:

Co daje Ci ten audiobook?
Materiał zawarty w tym wydaniu dotyczy psychologii konfliktu i jego rozwiązywania. Daje nam możliwość spojrzenia na wiele spraw z innej perspektywy oraz zrozumienia pewnych ich schematów oraz konfliktów wewnętrznych takich, jak np. nieuzdrowione urazy z wczesnego dzieciństwa.
Audiobook posiada również informację o tym, jakie korzyści daje nam sztuka negocjacji i możliwość skorzystania z mediacji, z sesji coachingowych oraz co mogą one wnieść w Twoje życie, zanim podejmiesz ostateczna decyzję, ze to koniec i pójdziesz do sądu. Warto czasem zatrzymac się spojrzeć na wszystko z ieco innej perspektywy – warto „wejść w buty” drugiej osoby i z empatia poczuć jak ona sie czuje, dlaczego tak postepuje, w jakim świetle , może ona nas widzieć.

Przede wszystkim pracę powinniśmy zawsze rozpocząć od samego siebie.
W tym zakresie jest wiele pomocnych książek np. Przebudzenie, Anthony de Mello. Jeśli nie wiemy jak sobie pomóc, jeśli nadmierne emocje przeszkadzają nam w logicznym spojrzeniu z boku na nasz problem i na konflikt, zamiast go pogłębiać oraz nakręcać spiralę sporu często przy kibicujących temu znajomych, lepiej jest skontaktować się ze specjalistą. Warto też skorzystać z  specjalistycznych szkolenia i warsztatów dla każdego, par i rodzin. Ich tematyka powinien być coaching w praktycznym wydaniu oraz zagadnienia z transformacji komunikacji, ze znaczenia i mocy slów, z pracy nad własna tożsamością oraz ze sztuki negocjacji np. Sztuka negocjacji i transformacja komunikacji.