„Jak sobie poradzić po rozstaniu?”

Jak poradzić sobie po rozstaniu? Wyciągnij wnioski z nieudanego związku i rozpocznij nowe życie bez obwiniania się o przeszłość – ebook

Cena zawiera podatek VAT

Wydawnictwo:  Zarzycka.eu

ISBN:     978-83-7853-508-9

Seria:     Coaching relacji

Język:    Polski

Ilość stron:  198

Cena: 19,99

W książce tej znajdziesz informacje o tym, jak sobie poradzić po stracie, po rozstaniu, po rozwodzie oraz w separacji. Nauczysz się dostrzegać plusy sytuacji. Mimo tego, iż spotyka Cię to, czego nie chcesz, aby się od tego uwolnić, by nie dźwigać tego ze sobą w przyszłość, by wciąż nie tkwić w przeszłości, warto dać sobie szansę na zmiany. Pozwól sobie na przebaczenie i przestań obwiniać siebie oraz innych. Jak mówią Ekwadorczycy „ Wszystko co do nas przychodzi jest dobre”, zatem dzięki tej książce rozpoczniesz proces zmiany patrzenia na dotychczasowe sytuacje i ludzi, a za wyciągnięcie wniosków, możesz nawet okazać wdzięczność ludziom którzy byli w Twoim życiu i za to, co wydarzyło się – wdzięczność za kolejne życiowe doświadczenie „naukowe” – nawet to bolesne. Wszystko dzieje się po coś i ma sens jak w układance z puzzli. Pozytywny obraz całej sytuacji dostrzegamy z czasem, poprzez możliwość reelekcji i nauki na własnych błędach. Niekiedy pełna wizja i zamysł danej nam lekcji, cierpliwi obserwatorzy zobaczą dopiero po latach.

Z książki tej dowiesz się, że warto szukać rozwiązań i patrzeć w przyszłość nie oglądając się za siebie. Dowiesz się, jak cenne są lekcje, dawane nam przez różnych ludzi, których napotykamy na swojej drodze.

Co daje Ci ta książka?

Materiał zawarty w tym wydaniu daje Ci możliwość spojrzenia na wiele problemów z innej perspektywy oraz zrozumienia pewnych spraw, czy też sporów, jako nasze wewnętrzne konflikty, urazy, nawet te z wczesnego dzieciństwa oraz wyniesione z domu toksyczne wzorce i niewłaściwe nawyki, które wyciągamy na zewnątrz i wikłamy w nie innych ludzi – często tych najbliższych. Uświadomienie sobie tego ma moc uzdrawiającą duszę i ciało, poprzez dawanie sobie pozwolenia na większą uważność, zrozumienie, wyrozumiałość i wzięcie odpowiedzialności za swoją część sytuacji, bez obwinianie siebie i drugiej strony konfliktu. Uwolnienie się od przykrych emocji, pozwoli Ci na refleksję i naukę oraz ponowne wyruszenie w dalszą drogę życia, jednak już na linii życia w innym wariancie rzeczywistości, gdyż z każdym dniem, poprzez doświadczenie i nabytą wiedzę oraz naukę na własnych błędach, będziesz człowiekiem z innym spojrzeniem na świat, dzięki umiejętności, reelekcji, nauce i zmianie myślokształtów w swoim umyśle.

Czy właśnie po tej książce Twój proces przemiany zostanie rozpoczęty, to zależy tylko od Ciebie i Twojej sprawczej woli działania, poprzez pracę nad sobą.

Dla kogo jest ta książka?

Książka przeznaczona jest dla ludzi, którzy zdecydowali się na rozstanie i chcą rozpocząć nową drogę życia tak, aby każdego dnia witać dzień z radością.
Książka nie jest dla tych, co się zastanawiają, dla maruderów i strachliwych – to książka dla odważnych, asertywnych i odpowiedzialnych za swój los, którzy wyruszają w dalszą drogę życia.

Jeśli nie możesz zdecydować się na rozstanie – sięgnij po tę książkę dopiero wtedy, kiedy podejmij już decyzję o tym, że uwolnić się, którzy na swoich słabościach chcą uczyć się i wzrastać.

Spis treści

Dedykacja

Podziękowania

Przedmowa

ROZDZIAŁ I  Najpiękniejszy dzień jest DZISIAJ

Co się zakończyło, to się zakończyło

Jeśli się obrócisz – skamieniejesz!

Jest dzień – ciągle jest DZISIAJ!

ROZDZIAŁ II  Najgorsza przeszkoda w porozumieniu:  ZŁOŚĆ

Komu pozwalasz podejmować decyzje za siebie?

ROZDZIAŁ III   Najpoważniejszy błąd w życiu: PODDAĆ SIĘ

Opowieść o dwóch żabach

Zasługujesz na to!

Pozwól sobie na to, czego pragniesz!

Cuda dnia codziennego

Co dajesz – to otrzymujesz

Co JA mogę z tym zrobić?

Mistrz manipulacji,  jako typowy NARCYZ

Prawdziwa miłość jest bezwarunkowa

ROZDZIAŁ IV   Najwspanialsze prezenty:  PRZEBACZENIE I WDZIĘCZNOŚĆ

Czy chcesz poczuć w pełni szczęście?

Życie jest echem – to, co wysyłasz wróci do Ciebie

Weź pełną odpowiedzialność za to, co robisz

ROZDZIAŁ V  Najpotężniejsza wewnętrzna siła:  UMIEJĘTNOŚĆ UCZENIA SIĘ

Co będzie, jeśli skorupka pęknie?

Wydobywaj to, co tkwi we wnętrzu

ROZDZIAŁ VI  Najlepsi nauczyciele: DZIECI!

Dlaczego najlepsi nauczyciele to DZIECI?

Czy jesteś dorosłym człowiekiem, czy wciąż dzieckiem?

ROZDZIAŁ VII  Najlepsze lekarstwo: OPTYMIZM

Jak oczyścić wodę w szklance?

Jestem odpowiedzialny

ROZDZIAŁ VIII  Najcudowniejszy stan umysłu: SPOKÓJ

Klucz do osiągnięcia spokojnego umysłu

Po co tak się denerwować?

Jak możemy dostrzec swoje wady?

„Przeglądanie się w zwierciadle”.

ROZDZIAŁ IX  Najlepszy kierunek na drogowskazie:  „NOWA DROGA ŻYCIA”

Unikaj ludzi wzbudzających w Tobie poczucie winy  

Idź po swoje!

ROZDZIAŁ X  Najwspanialsza droga do prawdy: SZCZERA ROZMOWA  

Nic nie dzieje się bez potrzeby  

Wydeptaj nowe ścieżki! 

Daj sobie czas

ROZDZIAŁ XI  Nieograniczona przestrzeń: WOLNOŚĆ  

Uśmiech najpotężniejszą bronią  

„Zdrowe” odżywianie własnych myśli

ROZDZIAŁ XII  Najważniejsza aktywność:  ODWAGA i DZIAŁANIE  

Po burzy najczęściej znów  świeci słońce  

Pisz dalszą historię swojego życia, trzymając mocno w dłoni pióro.

PODSUMOWANIE  

Od Wydawcy

FRAGMENT KSIĄŻKI

Dedykacja

Książkę tę dedykuję ludziom, którzy są na rozdrożu, którzy stracili bliską im osobę, którzy stracili sens życia i radość istnienia, ludziom „głodnym” godności, szacunku, poczucia szczęście i miłości, aby nasycili się tymi uczuciami w pełni i nie wychodzili nigdy więcej z poczucia braków, lecz aby zawsze działali z przestrzeni obfitości.


Ludziom, którzy pragną podnieść się z miejsca, decydując się na naukę i pracę nad sobą oraz nad swoją przyszłością, którzy poprzez zmianę swoich przyzwyczajeń, nawyków i punktu spojrzenia, mają wolę działania, do zmiany świata wokół siebie.


Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć szczęśliwe życie pełne miłości, szacunku, poczucia własnej wartości oraz wolności decydowania o sobie, kreując swój wymarzony świat.


Książkę tę dedykuję moim dzieciom Agnieszce, Adamowi i Michałowi, synowej Agatce i wnusiowi Szymkowi oraz wszystkim wnuczętom, które serdecznie zapraszam w niezwykłą podróż życia „dziś” tu i teraz.


Renata Zarzycka

PodziękowaniaWierzę, iż każda osoba, którą spotykamy w życiu, jest osobą właściwą, która znalazła się w odpowiednim czasie i miejscu przy nas. Nikt nie wchodzi w nasze życie przypadkowo i nie wypełnia w nim swojej roli bez większego sensu.


Wszyscy ludzie, którzy nas otaczają, z którymi łączy nas jakaś historia, mają swoje role i coś sobą reprezentują. Są oni po to, żeby nas czegoś nauczyć, albo są naszymi przewodnikami, których zadaniem jest przeprowadzić nas w inne miejsce naszej sytuacji lub poprowadzić nas ku rozwojowi.


Dziękuję wszystkim tym ludziom, którzy byli, są i będą obecni w moim życiu, albowiem to oni byli, są i będą moimi nauczycielami i przewodnikami, na życiowej drodze mojego rozwoju duchowego, emocjonalnego, energetycznego, w przestrzeni nabywania nowych umiejętności, poszerzania kompetencji i zdobywania coraz bogatszych doświadczeń oraz daru życiowej mądrości.


Renata Zarzycka