Laminaria digitata

Powrót na stronę główną OCEAN 21

Laminaria digitata jest dużym około 2 m długości, o brązowych liściach, jadalnym wodorostem. Rośnie na wodnych skalach, wzdłuż zimniejszych linii brzegowych. Może utworzyć obszerne „łąki”. Rośnie na wybrzeżach W. Brytanii i Irlandii z wyjątkiem wschodniego i południowo-wschodniego wybrzeża Anglii, Także w Pacyfiku i Morzach Arktycznych. Laminaria jest popularnym substytutem soli bogatym w bio-składniki. Składniki alg Laminaria digitata mineralizują (m.in. jod, wapń, magnez i mikroelementy) i ulepszają strukturę komórki.

Algi wchłaniają substancje odżywcze z wody bezpośrednio przez ich błony. W ten sposób ich tkanki nagromadzają substancje, które istnieją w morzu nawet w niskich koncentracjach. Ich tkanka gromadzi ponad 500 mg jodu na 1 kilogram alg. Laminaria digitata, jest głównym źródłem produkcji jodu w Norwegii, zawierając blisko 1% tej algi morskiej.

Wodorost ten jest doskonałym źródłem jodu, głównej części składowej tyroksyny i trijodotyrozyny – hormonów, które oddziałują na wagę i metaboliczne tempo przemian komórkowych. Powstaniu wola zapobiega 1 do 2 mg jodu w tygodniu. W oparciu o epidemiologiczne badania, choroba tarczycy jest praktycznie nieznana u ludzi, którzy regularnie jedzą morskie wodorosty i produkty na ich bazie jak OCEAN21.

Laminaria potrafi zahamować 95% nienormalnych wzrostów komórki zapobiegając guzom i zmianom nowotworowym! Ich białka, nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina E i Beta karoten – wspierają syntezę kolagenu. Pobudza krążenie krwi i limfy. Udrażnia naczynia limfatyczne wspomagając procesy oczyszczania. Pomagają w przemianie materii.

Hamuje w 95% nienormalny wzrostów komórek, zapobiegając guzom i zmianom nowotworowym!

Działa odkwaszająco – alkalizuje środowisko wewnętrzne Twojego organizmu. Przywraca właściwe pH narządom wewnętrznym. Dzięki temu zmniejsza ból, który jest spowodowany przez zakwaszające toksyny,  powodujące sztywność mięśni. Dotlenia i oczyszcza komórki jelita, wątroby, nerek, mózgu i innych narządów z odpadów przemiany materii. Pobudza apetyt zwłaszcza u dzieci. Dlatego Laminaria jest stosowana w większości terapeutycznych wypadkach.

Laminaria stosuj w bólach kostno-stawowychw bólach mięśniw chorobach pasożytniczych (drożdżaki, gronkowce, robaki) oraz w chorobie nowotworowejgdzie zakwaszenie organizmu jest już potężne i tylko odwrócenie tego procesu daje szanse na poprawę stanu i zdrowie.

Wodorost ten jest doskonałym źródłem jodu, głównej części składowej tyroksyny i trijodotyrozyny – hormonów, które oddziałują na wagę i metaboliczne tempo przemian komórkowych. Tym samym pobudza krążenie krwi i limfy, co jest bardzo ważne w procesie spranego oczyszczania organizmu! Udrażnia naczynia limfatyczne wspomagając procesy odtruwania. Pomaga w przemianie materii i utrzymaniu prawidłowej wagi ciała.  Białka tej algi oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina E i Beta karoten – wspierają syntezę kolagenu. Zatem laminaria pomaga w chorobach skórnych – oczyszcza skórę i regeneruje ją.

W oparciu o epidemiologiczne badania, choroba tarczycy jest praktycznie nieznana u ludzi, którzy regularnie jedzą morskie wodorosty i produkty na ich bazie jak np. OCEAN21. W jednej miarce Ocean 21 jest do 100 mcg jodu.

Laminaria digitata z powodu zawartości bardzo aktywnego inhibitora wirusowej i bakteryjnej neuraminidazyma, posiada silne właściwości przeciwwirusowe: przeciw wirusowi grypy, jak również wątroby oraz HIV. Jest wiele badań, które dokumentują bezpośrednie oddziaływanie stymulujące na układ odpornościowy.

Alginiany, jak inne rozpuszczalne włókna w Laminaria, uśmierzają i oczyszczają obszar trawienny. Są odpowiedzialne za to, by zapobiec absorpcji toksycznych metali jak: rtęć, kadm, pluton i cez do organizmu.  Jest to niezwykle ważne, przy wielu chorobach, których przyczyną są zatrucia metalami ciężkimi m.in. ołowicą, zatrucie rtęcią , dioksynami oraz grzybice, autyzm i wiele innych.  Dzięki bogatym związkom chelatowym  (białka roślinne) do jakich należy również chlorofil, jedną z ich najważniejszych właściwości jest pomoc w odtruwaniu i oczyszczaniu organizmu. Na  zasadzie chelatacji wspomaga wydalanie zbędnych substancji na zewnątrz.

Badania na Laminaria digitata wykazały, że alginiany mogą zmniejszyć do 90% absorpcji strontu z obszaru jelit. Alginiany w wodorostach są też środkami przeczyszczającymi. Powiększają swoją objętość do 20 razy przez wchłanianie wody, której wchłoną dużo więcej, niż inne typy środków przeczyszczających jak psyllium czy otręby. Znacznie skuteczniej przeciwdziałają chronicznym zaparciomwzdęciom i nieżytowi żołądka.

Redukują stany zapalne tkanki łącznej na udach, rękach, jak również na żołądku.

Laminaria digitata jest używany, by poprawić smak zup, rosołów i zup rybnych. Jest również dodawany do marynat i sosów.