O mnie

renata-zarzycka-bienias-calivita-menagermgr Renata Zarzycka

Prywatnie

Podróżniczka, pasjonatka w poznawaniu kultury różnych narodów, sztuki oraz ludzi z różnych krajów i kontynentów, propagatorka zdrowego stylu życia, od 2003 roku autorka setek artykułów z zakresu medycyny naturalnej, ziołolecznictwa i parazytologii, tworzonych na własnych witrynach internetowych (m.in. www.gronkowiec.pl/ www.noni.com.pl/ www.mangostan.pl  i inne), od kwietnia 2011  – blogerka ( www.renatazarzycka.pl ).

statuetka-calivita-renata-zarzycka-double-golden-palm-menagerPonad to podczas wielu lat współpracy w CaliVita International, Renata Zarzycka-Bienias wypracowała najwyższy poziom menadżerski w Polsce Double Golden Palm Manager, generując  24 grupy menadżerskie, w tym 11 grup 21%, bezpośrednio w pierwszej linii struktury handlowej branży Multi Level Marketing.

Wykształcenie

1980 – 1984 Państwowe Liceum Muzyczne im. K. Szymanowska w Rzeszowie
1984 – 1989

2014 – 2015

2014 – 2015

2015 – 2016

2018 –  nadal

Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie

Wydział: Wychowanie Muzyczna; Kierunek: Rytmika

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie
Coaching i NLP

Policealne Studium Psychologii i Komunikacji Interpersonalnej w Bielsku-Białej
Specjalność: Specjalista ds. szkoleń i rozwoju osobistego.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie
Mediacje i negocjacje z elementami psychologii i prawa

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie
Seminarium doktoranckie

Doświadczenie i praca

09.1989 – 03.1995 Państwowe Liceum Muzyczne im. K. Szymanowska w Rzeszowie
Nauczyciel fortepianu, improwizacji i rytmiki oraz techniki ruchu
09.1987 – 06.1995

1992 – 2019

1998 – nadal

Własna działalność gospodarcza

– Rytmika w przedszkolach

– Trener. Motywator, Mówca, wykładowca, szkoleniowiec dla własnych Liderów i firm współpracujących,

– Medycyna naturalna i zintegrowana – teoria, praktyka i terapia pacjentów

Dodatkowe kwalifikacje, prowadzane konsultacja i warsztaty w zakresie:

od 2015 – Coaching i NLP ze szczególnym uwzględnieniem Coachingu Zdrowia

od 2016 Mediacje i negocjacje.

Publikacje naukowe

 1. Model GROW, jako pomoc w realizacji celów uczniów i nauczycieli w szkole, dla zespołów sportowców, kadry kierowniczej i pracowników oraz w życiu prywatnym. Karpacki Przegląd Naukowy Nr 4 (28) – 2018
 1. Sprawozdanie z Konferencji Naukowej „Różne oblicza Coachingu” – Rzeszów 19.09.2018 r. – Karpacki Przegląd Naukowy Nr 4 (28) – 2018
 1. Instrumentality of questions asked as a practical competence instructed by schools and mass media.
  DOI: 10.2478/sc-2018-0023. „Social Communication” Vol. 4, Special issue, 2018. Social Communication Online Journal nr 2/ 2018
 1. Zastosowanie witaminy E w kosmetologii – Czasopismo „Kosmetologia Estetyczna” 1/2019, vol.8; ; Dwumiesięcznik Naukowy MNiSW (4), IC (71.71)
  .
 2. Karta-koncepcji-tytulW dniu 12 kwietnia 2019, Rada Wydziału Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, otwarła mój Przewód Doktorski, dając mi możliwość napisania Rozprawy Doktorskiej oraz jej obrony, po ówczesnym zdaniu egzaminów doktorskich:
  .
  Nauka o Mediach,
  .
  – Socjologia,
  .
  – Języka Angielski – poziom B2.

Języki  angielski – średnio zaawansowany

Certyfikaty

Coaching ICI Renata Zarzycka BieniasTrener Transforming Communication™ (Trener Komunikacji Transformującej  –  2015)
Resilience Training Course z zakresu Coachingu Interwencyjnego w stanach kryzysowych
Trener NLP w zakresie metod psychoterapeutycznych Social Panorama™”.
NLP Coach ( I stopień)
NLP Master Coach ( II stopień)
Practitioner In the Art of NLP  (2015)
Coach ICI   (2015)

Resilience Training Course (Coaching Interwencyjny w stanach kryzysowych –  2015)
Family Coach Systemic bt Berta Hellingera (Rodzinne ustawienia systemowe Berta Hellingera –  2015)
Trener NLP od Social Panorama™ by Lucas Derks (2017)

Publikacje popularno-naukowe i poradniki

1.  Noni. Polinezyjski sekret zdrowia –  autor:  Renata Zarzycka, książka, wydana 2017
2. Czym jest duplikacja w MLM i kiedy warto wprowadzić innowacje? Nowatorska ścieżka kariery lidera MLM jako indywidualisty (audiobook)
3. Jak rozmawiać z ludźmi, aby nas chcieli wysłuchać i współpracować z nami? Biznes relacji w systemie MLM cz.1 (audiobook)
4. Jak rozmawiać z ludźmi, aby unikać pułapek komunikacyjnych i rozwiązywać konflikty? Biznes relacji w systemie MLM cz.2 (audiobook)
5. Sekretne słowa klucze. Biznes relacji w systemie MLM cz.3 (audiobook)
6. Odejść czy pozostać w związku partnerskim? Konflikty w relacjach międzyludzkich i skuteczne sposoby ich rozwiązywania (audiobook)
7. Co wybierasz po rozstaniu – żal, gniew i smutek, czy radość i poczucie szczęścia? Pozbądź się „upiorów” przeszłości i z radością witaj każdy nowy dzień. (audiobook)
8. Jak poradzić sobie po rozstaniu? Wyciągnij wnioski z nieudanego związku i rozpocznij „nowe życie” bez obwiniania się o przeszłość  (audiobook)
9. Piękno pochodzi z naszego wnętrza. Czy wiesz, jaki wpływ na nasze zdrowie i urodę, mają witaminy, minerały oraz nasze myśli i emocje? (audiobook)
10 Oczyszczanie organizmu. Pierwszy krok do zgubienia zbędnych kilogramów.  (audiobook)
11. Usuń przyczyny otyłości i skutecznie wymodeluj swoje ciało (audiobook)
12. Twoja grupa krwi a odchudzanie. Stwórz wakacyjną sylwetkę zgodnie z uwarunkowaniami twojego organizmu (audiobook)

 renatapublikacje

Udział w konferencjach naukowych i seminariach:

CEL: Podnoszenie kwalifikacji, rozwój osobisty, nowe umiejętności naukowe i możliwości współpracy oraz nauczania innych osób.

Aktywne uczestnictwo:

1/ Prelekcja z pokazem slajdów pt. „Miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO oraz Parki Narodowe Kenii i Brazylii” podczas Seminarium Naukowego, zorganizowane przez Koło Naukowe MLM dla przyszłych przedsiębiorców na Wydziale Ekonomii i Zarządzania oraz Koło Naukowe Turystyki i Rekreacji Nicolaus Copernicus Adventure Club na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, 19 kwietnia 2011 r.

2/ Prelekcja wraz z pokazem slajdów pt. „Coaching szansą dla indywidualistów w pułapce sztywnych procedur” oraz druga, pokazowa prezentacja wspólnie z Robertem Janowskim (z programu TV „Jaka to melodia”), zagadnienia „Przemówienia publiczne i występy”, podczas Konferencji Naukowej „Coaching Kariery”, zorganizowanej przez Centrum Studiów Podyplomowych – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, 10-11 września 2015 r.

3/ Prelekcja wraz z pokazem slajdów pt. „Moc wyobraźni w kreowaniu rzeczywistości”, podczas Seminarium Naukowego organizowanego przez Klub Coacha wraz z Centrum Studiów Podyplomowych – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, 15.05.2015 r.

4/  Prelekcja wraz z pokazem slajdów pt.  „Trójkąt dramatyczny konfliktu i jak z niego wyjść?”, podczas Seminarium Naukowego w ramach IV edycji Dnia Psychologa, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Psychologii SYNERGIA, na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, 17 kwietnia 2016 r.

5/ Prelekcja z pokazem slajdów pt. „Korzystne działanie witamin, minerałów i roślinnych składników leczniczych na organizm człowieka”, podczas Seminarium naukowego w branży MLM i zdrowia, organizowanej przez firmę CaliVita / California Fitness, która odbyła się w Rzeszowie, 24 maja 2018 r.

6/ II Seminarium biznesowe dla Menadżerów California Fitness, prelekcja z prezentacją „Twój wewnętrzny komputer – podświadomość”, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Osieczanach, organizowane przez California Fitness Polska w dniach 25-27 luty 2000 r

Uczestnictwo bierne

1/ Pierwsze Polsko-Szwajcarskie Seminarium Dalcrozowskie, zorganizowane ze środków Ministerstwa Kultury i Sztuki, obejmujące szkolenie zawodowe, pt. „Rytmika – solfeż – Improwizacja fortepianowa w metodzie Dalcroze’a”, zorganizowane w Zakopanem dniach 01-14.07.1991 r., przez: Akademia Muzyki im. F. Chopina (obecnie UMFC) w Warszawie, Instytut Dalcrose’a w Genewie, Polska Sekcja ISME i Centralny Ośrodek Pedagogiczny Szkolnictwa Artystycznego.

2/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, „Koenzym Q10 – najważniejsza witamina kardiologów” – prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak z Warszawskiej Akademii Medycznej, organizowana przez California Fitness Polska w Warszawie, w dniu 17 kwietnia 1998 r.

3/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, „Koenzym Q10 – najważniejsza witamina kardiologów” – prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak, Dr Danuta Niedźwiecka – Kącik, dr Malgorzata Miktus, organizowana przez California Fitness Polska, w Katowicach, w dniu 4 grudzień 1998 r.

4/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, m.in. prof. dr hab. n. med. Zbigniew Wronkowski, prof. nzw. dr hab. med. Witold Tłustochowicz, dr Elżbieta Anuszewska, organizowana przez California Fitness Polska w Warszawie, w dniu 15 października 1999 r.

5/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, ”Fitoterapia – tradycja i przyszłość” – prof. dr h.c. dr hab. Jerzy Lutomski, „Właściwe odżywianie – podstawa prawidłowego funkcjonowania i regeneracji organizmu” – dr Grażyna Pająk, dr nauk med. Danuta Broniarczyk – Pawłowska, dr Małgorzata Miktus, organizowana przez California Fitness Polska w Katowicach, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, ul. Rynek 2, w dniu 24 maja 2003 r.

6/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, m.in. prof. dr hab. n. med. Valeria Szedlak-Vadocz, dr nauk med. Danuta Broniarczyk – Pawłowska, dr Małgorzata Miktus, organizowana przez California Fitness Polska w Warszawie, Teatr na Woli, w dniu 18 październik 2003 r.

7 / Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, m.in. prof. dr hab. Piotr Heczko (UJ Wydział Lekarski, Kraków), dr n. med. Sławomir Mrozicki, dr nauk med. Danuta Broniarczyk – Pawłowska, dr Małgorzata Miktus, organizowana przez California Fitness Polska w Krakowie, Teatr Bagatela, ul. Karmelicka 5, w dniu 22 maja 2004 r.

8/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, „Główny przyczyny chorób XXI wieku – grzybica i zakażenia wewnątrzkomórkowe” – prof. dr hab. n. med. Valeria Szedlak-Vadocz, Warszawa, Hotel Holliday Inn ul. Złota 48/54, Inn, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu 4 marca 2006 r.

9/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, „Biorezonans – medycyna XXI wieku” –  prof. dr hab. n. med. Valeria Szedlak-Vadocz i Gabor Lednyiczky (biolog),  Warszawa, Hotel Holliday Inn ul. Złota 48/54,, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu 3-4 marca 2007 r.

10/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, „Biologicznie aktywna woda alkaliczna – naturalne rozwiązanie problemów zdrowotnych XXI wieku” – prof. dr hab. n. med. Valeria Szedlak-Vadocz,  Warszawa, Hotel Holliday Inn ul. Złota 48/54,, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu 10 maj 2008 r.

11/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, „Dieta zgodna z grupa krwi a choroby cywilizacyjne i  problemy z nadwagą” –  prof. dr hab. n. med. Valeria Szedlak-Vadocz,  Warszawa, Hotel Holliday Inn ul. Złota 48/54, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu 14 marca 2010 r.

12 / Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy „Substancje biologiczne czynne a choroby cywilizacyjne XXI w.” – prof. zw, dr hab. n. farm. Marek Naruszewicz – Warszawski Uniwersytet Medyczny, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu 19 marca 2011 r. w Warszawie, Hotel Holliday Inn ul. Złota 48/54,

13 / Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, m.in.  prof. dr hab. inż. Ewa Cieślik,  dr nauk med. Danuta Broniarczyk – Pawłowska, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu 22 listopad 2016 r. w Falentach,  k/ Warszawy,  Ośrodek konferencyjno – szkoleniowy.

14/ Seminarium Biznesowe i Konferencję Naukową CaliVita® w Warszawie, organizowana przez CaliVita International Polska, w dniach 22-23 maj 2015 r.

15/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, Warszawa, Centrum Konferencyjne Nimbus,  al. Jerozolimskie 98, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu 23 kwiecień 2016 r.

16/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, Warszawa, Hotel Novotel,  ul. Marszałkowska 94/98, organizowana przez CaliVita International Polska, w dniu 25 marzec 2017 r.,

17/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy, Warszawa, Hotel Novotel,  ul. Marszałkowska 94/98, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu . 9 grudzień 2017 r.

18/ VII Konferencji Trenersko– Coachingowej PROFECTUS, „Szkolenia i coaching jako strategiczny system wspierania organizacji” na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w dniach 2 – 3 czerwca 2018 r.

19/ Konferencja Naukowa „Różne oblicza Coachingu”, zorganizowanej przez Centrum Studiów Podyplomowych – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rzeszów 19.09.2018 r.

20/ Konferencja Naukowa z zakresu medycyny z udziałem lekarzy pt: ”Anti-ageing, Anti-fatigue, Autoimmunologia” , Warszawa, Hotel Novotel,  ul. Marszałkowska 94/98, organizowana przez CaliVita International Polska w dniu 17 listopada 2018.

21/ Seminarium z serii „Sztuka rozmowy” ze specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, prof. Jerzym Bralczykiem oraz dziennikarzem i felietonistą Michałem Ogórkiem, cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Fundację „Tygodnika Powszechnego”, 5 grudnia 2018, Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie.