Alaria marginata

Powrót na stronę główną OCEAN 21

Alaria marginata znaczy w łacińskim języku „skrzydło” . To pospolita nazwa dla grupy pięknych wodorostów zwanej „skrzydlate wodorosty morskie”. Jest 14 cudownych „uskrzydlonych” wodorostów morskich odnalezionych w Arktyce, Północnym, Atlantyku i północno- zachodniej części Pacyfiku. Alaria Marginata jest odmianą „uskrzydlonego wodorostu. Można je dostrzec również na otwartych, chronionych od Alaski do Meksyku. Ten gatunek może osiągnąć do 3 metrów w długości. Alaria marginata ma kolor oliwkowo – zielony do brązowego.

Alaria jest bardzo bogata w wapń, potas, magnez, witaminy B i C. Jest 4 razy więcej żelaza niż wołowina.

Alaria marginata pozwala na sprawną pracę mózgu i układu nerwowego. Wskazany w acidozie – jest oczyszcza, moczopędny, odkwaszający – alkalizuje krew i przywraca prawidłowe pH w całym organizmie. Jej skład idealnie odpowiada zestawom na anemię, stres, depresję , nerwice, na dotlenienie mózgu i sen oraz mocny układ kostno – stawowy. Również reguluje ciśnienia, wspomaga prace serca, utrzymuje cholesterol w normie.

„Uskrzydlone” są popularnymi wodorostami nadającymi się do jedzenia. Są zjadane przez ludzi na całym świecie. Można go gotować na wolnym ogniu, marynować z imbirem, sosem soi i syropem ryżu, dodawana do sałat i do zup.