„Piękno pochodzi z naszego wnętrza” cz. 2

Podana cena zawiera VAT

OPIS EBOOKA

Piękno pochodzi z naszego wnętrza. Część II. Duchowość. Wpływ myśli i emocji na Twoje zdrowie – ebook

Wydawnictwo:  Zarzycka.eu

ISBN: 978-83-7853-539-3

Autor:  Renata Zarzycka

Seria: Coaching duchowy, pozytywna psychologia

Język: Polski

Ilość stron:  139

Cena: 19,99

PIĘKNO POCHODZI Z NASZEGO WNĘTRZA. CZĘŚĆ II. DUCHOWOŚĆ. WPŁYW MYŚLI I EMOCJI NA TWOJE ZDROWIE

Jeśli chcesz, aby świat wokół Ciebie był rzeczywiście piękny, potrzebujesz pozbyć się myślowych szablonów, porównywania z innymi oraz skupiania swojej uwagi na zewnątrz. Czas zagłębić się w swoje wnętrze i poznać lepiej samego siebie, swoje emocje, uczucia, myśli i cele.

Czas na marzenia, nawet te, które wydają się nierealnie. Czas „przekuć” je w rzeczywistość. Czas odważyć się na ich uwolnienie i świadome kontrolowanie i kreowanie na swoje własne potrzeby. Czas problemy zamienić na wyzwania i poszukać najlepszych rozwiązań. Czas wejść w rolę obserwatora, a zarazem Kreatora i Sprawcy swojego życia. Czas wyrazić swoją WOLĘ SPRAWCZĄ.

Co daje Ci ten ebook?

Materiał zawarty w tym wydaniu daje Ci świadomość kierunku, w którym warto podążać i gdzie szukać przyczyn problemów zdrowotnych oraz życiowych. Dowiesz się, jak je rozwiązać, zamieniając je na wyzwania i wyznaczając sobie cele. Dodatkowo ebook ten zawiera informacje na temat czynników, od których zależy wewnętrzne piękno duszy, którym emanujemy na zewnątrz, a które mogą dostrzegać w nas inni ludzie. To, co w środku, najlepiej widać na zewnątrz. Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, jak potężną moc oraz jak ważne są twoje myśli, nigdy więcej nie pomyślisz negatywnie. Systematyczną pracą nad sobą za pomocą uzyskanej wiedzy, możesz dokonać zamiany swoich nieużytecznych przekonań i nawyków na takie, które pozwolą Ci na poczucie radości i szczęścia.

Czas zadać sobie wiele pytań otwartych, w których dokładnie opiszesz to, czego chcesz, jak możesz tego dokonać na wiele sposobów i jaki chcesz osiągnąć efekt końcowy.

Spis treści

Dedykacja
Podziękowania
Przedmowa

ROZDZIAŁ I

Zdrowe ciało zależy od pogody ducha
Zrób fitness dla swojego umysłu

ROZDZIAŁ II

Obudź się i otwórz oczy!
Świadomie patrz przed siebie

ROZDZIAŁ III

Wpływ energii stresu na duszę i ciało
Wpływ miłości duszy na zdrowie ciała
Zasady metafizyki w zarządzaniu rzeczywistością
Połączenie duszy z energią wszechświata

ROZDZIAŁ IV

Czym jest piękno? Czy masz je w sobie?

ROZDZIAŁ V

Konsekwencje negatywnych emocji
Kochać to być szczęśliwym w zgodzie z samym sobą

ROZDZIAŁ VII

Uzdrawiaj zmartwienia i stres
Niewyrażone emocje w ciele
Ile waży ta szklanka?
Ciało lustrem duszy

ROZDZIAŁ VIII

Każdy ma wady i usterki, które nas wzmacniają

ROZDZIAŁ IX

Mam już wszystko, co potrzebne do szczęścia!

ROZDZIAŁ X

Wybieram zdrowie, radość, szczęście i miłość
7 kroków do zwycięstwa

PODSUMOWANIE

Od Wydawcy
Spis książek cyfrowych e-booków
Książki czytane wzbogacone
Artykuły w recenzji
O autorce książki

FRAGMENT KSIĄŻKI

Dedykacja

Książkę tę dedykuję ludziom, dla których spokój umysłu i zażegnanie sporów jest na pierwszym miejscu, którzy kochają pokojowe rozwiązania i decydują odtąd emanować pozytywnymi emocjami, dającymi sobie piękny uśmiech na twarzy. Dla tych, którzy decydują się „wyjść z labiryntu” i odzyskać swój blasku. Dla tych, którzy chcą wyjść z roli ofiary cudzych gier i manipulacji, którzy wolą stanąć po swojej stronie, pozwalając sobie na wejście w rolę obserwatora sytuacji, w którą ktoś ich uwikłał. I dla tych, którzy pragną wziąć los w swoje ręce, wybierają szukanie rozwiązań, aktywność i dobrostan oraz pogodę ducha i wolność w życiu! Książkę tę dedykuję właśnie Tobie.

Renata Zarzycka

Podziękowania

W moim odczuciu, każdy człowiek, którego spotykamy na swojej drodze, ma jakieś zadanie do wypełnienia i reprezentuje rolę, na jaką dajemy mu pozwolenie np. naszego Wybawiciela, Opiekuna, Pomocnika, Oprawcy, Ratownika, Ofiary, Osądzającego, czy też Obserwatora. Często zupełnie nieświadomie przyciągamy te osoby do naszej przestrzeni, aby sobie coś udowodnić lub czegoś się nauczyć przez taką relację. To właśnie dzięki nim, możemy nauczyć się różnych ról, w jakie wchodzimy, np. dziecka, rodzica, małżonka i kochanki, szefa, biznesmena, nauczycielki lub innych. Możemy poczuć, jak czuje się Prześladowca, Ofiara, Ratownik, Wybawca lub inna postać, w naszej własnej „skórze”.

Renata Zarzycka

Przedmowa

Szanowny Czytelniku

Człowiek szczęśliwy z poczuciem spełnienia i szczęścia, emanuje blaskiem, niezależnie od tego ile ma lat. To, dlatego, że prawdziwe piękno jest odbiciem światła Twojej duszy. Piękno rodzi się w sercu wraz z pozytywnymi emocjami. Nosi je w sobie każdy z nas. Sztuka polega na tym, aby odważyć się i pozwolić sobie na jego odkrycie.

Piękno, to nie ładna „wyprasowana” buzia, lecz wydobywające się z nas wewnętrzne światło. Daje ono człowiekowi moc pomnażania i dzielenia się oraz przyciągania do siebie tego, co dobre i piękne. Piękno, to umiejętność bycia najlepszą wersją siebie w swoim wnętrzu – w głębi duszy, emanując optymistycznymi myślami na zewnątrz.

Piękno odbija się w oczach, w których widać szczery uśmiech. Taki uśmiech jest najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego i najwspanialszą kosmetyką odmładzającą, ukazującą się na zewnątrz nas. Zatem wesołość jest najlepszą higieną dla ciała i umysłu.

Śmiech to słońce, które odpędza „chłód” z naszej twarzy, czyniąc nas promiennymi. Uśmiech lubi odwzajemniać nasze szczęście. W nim znajduje się klucz, który jest w stanie rozszyfrować pogodę duszy człowieka.

Piękno żyje w uczynkach, gdzie każda piękna chwila życia, zyskuje swoją datę ważności. Każda chwila i rzecz mogą w jakiś sposób być piękne, lecz nie każdy jest w stanie dostrzec to. Nie dostrzeżemy piękna nigdzie na, zewnątrz, jeśli nie odnajdziemy go w zakamarkach własnej duszy.

ROZDZIAŁ I Zdrowe ciało zależy od pogody ducha.

Nasze myśli i związane z tym emocje, ścisłe wpływają, na jakość naszego życia i nasze samopoczucie. Tym samym brzmiąc negatywnie – promują chorobę, brzmiąc optymistycznie – uzdrawiają nas i utrzymują w doskonałej kondycji i zdrowiu, do późnej starości.

Dennis P. Kimbro powiedział kiedyś, że: „Życie do 10% tego, co nam się przytrafia…

i 90% tego, jak na to reagujemy…”

Kiedy zdamy sobie sprawę z tego, jak potężną moc na zdrowie naszego ciała mają nasze myśli, nigdy więcej nie pomyślimy negatywnie.

Dlaczego u wielu ludzi beztroskie barwy życia blakną, a w ich miejsce wchodzi pełny obaw niepokój, lęk i strach przed przyszłością?

Z wiekiem ilość problemów do rozwiązania rośnie, a człowiek doroślejąc nabiera coraz więcej skłonności, do wyrażania negatywnego stosunku. Kiedy jest nam dobrze, wygodnie i jesteśmy zadowoleni, często tego nie doceniamy, nie potrafimy cieszyć się tym i dziękować wszechświatowi z radością, za to, co mamy. Niezadowolenie jest silniejszym uczuciem niż zadowolenie. Człowiek może być szczęśliwy z tego, co posiada w każdej chwili. Jednak jego niezadowolenie wzrasta, kiedy skupia się na rzeczach materialnych i żąda od świata coraz więcej i więcej. Wymagania takiej osoby rosną, a on staje się coraz bardziej niewdzięczny, bo nie otrzymuje tego, czego pragnie. Świat często nie nadąża z zaspokojeniem potrzeb takiej osoby, a roszczeniowiec zaczyna mieć poważne pretensje. Widzi wtedy świat, jako zły i niesprawiedliwy. Świat nie daje mu wszystkiego, czego on chce. W ten wysiłek człowiek wkłada całego siebie i z całą swoją duszą. Podświadomość pracuje na to mocno, programując się na niezadowolenie.

Jeśli założymy, że ŚWIAT JEST ZWIERCIADŁEM, to nie pozostaje mu nic innego jak odpowiedzieć na życzenia niezadowolonego człowieka, zareagować i dać mu to, czego pragnie w swoim umyśle. Wszechświat jak bajkowy Dżin z baśni „Cudowna lampa Alladyna”, mówiąc: „Jak zechcesz mój drogi Pani, będzie jak mówisz”, spełnia życzenie człowieka. W rezultacie rzeczywistość, jako zwierciadlane odbicie podświadomych myśli wewnątrz człowieka, zmienia się na coraz gorszą w świecie zewnętrznym.

Swoim negatywnym stosunkiem, człowiek sam zamalowuje warstwę swojej rzeczywistości ciemnymi barwami. Nie ważne, co człowiek myśli – ważne, o czym i jakie emocje są z tym związane. Im bardziej nie podoba się człowiekowi odbicie, tym bardziej o tym myśli, pogłębiając swoje położenie i problemy. Człowiek zatroskany jest tym, co go nie zadawala. Negatywne przeżycia jak trauma, władają jego uwagą. Myśli o tym, czego nie chce i nie chce tego, o czym właśnie myśli. Tym czasem rzeczywistość wciąga go coraz bardziej w bagno lub w ruchome piaski. Wszyscy ze swoimi negatywnymi myślami, stopniowo wchodzą do mrocznej rzeczywistości.

W ten sposób tworzy się „błędne koło” jak karuzela, zaplątanie myśli jak labirynt, do którego w ten właśnie sposób, człowiek ten nieświadomie wchodzi sam. Nieświadomość jest wtedy, kiedy człowiek nie chce spotkać się twarzą w twarz ze swoją rzeczywistością i nie chce dostrzegać popełnianych błędów. Kiedy człowiek pogrąża się dalej w swojej grze, nie pozwala sobie spojrzeć na rzeczywistość szeroko z roli obserwatora i obiektywnie. Zawęża sferę postrzegania i stawia przed sobą zasłonę.

Taka chęć ucieczki przed grożącą rzeczywistością, zmusza strusia do schowania głowy w piasek, a człowieka do odgrodzenia się od świata zewnętrznego: „Zostawcie mnie w spokoju, niczego nie chcę”. Z uwagi na fakt, że nie może on zniknąć, człowiek albo wchodzi w nałogi, albo w nadmierną pracę, ponieważ świadomość jest zablokowana przez strach i reakcja zostaje zwolniona tak, jakby na oczach zawisła opaska. Tak właśnie wściekłość, chęć zemsty, żal czy nienawiść, przesłaniają zrozumienie, prowadzące do uzdrowienia sytuacji i człowieka. Pogrążony w grze człowiek, niczego nie widzi i nie słyszy, zachowując się jak „ślepa kura”, a raczej jak „ślepa furia”. To właśnie strach i wściekłość są skrajnymi przejawami nieświadomości realiów rzeczywistości świata, na zewnątrz nas.

Wszystko wymaga naszej decyzji – o tym, jakie są nasze emocje i myśli, ich kierunek i ich rodzaj.

Tym czasem zwierciadło nie uwzględnia i nie segreguje tego, czego chcemy lub nie chcemy. Ono odbija wszystko z powrotem w naszym kierunku. Wysyłany obraz wraca do nas jak bumerang.

Kiedy człowiek wiecznie niesie ze sobą to, co jest dla niego nie do przyjęcia i nie może pogodzić się z jakąś sytuacją, w wyniku tego zachodzi moc przyciągania. Dlatego biedni stają się jeszcze biedniejsi, a bogaci jeszcze bogatsi.

Jeśli chcesz osiągać w życiu poczucie radości, szczęścia i miłości, jeśli chcesz, aby spotykała cię cała kaskada przyjemnych zdarzeń, przygotuj się na to. Od tej chwili zacznij trzymać swoje myśli i emocje pod kontrolą. Kontrola jest skierowana tylko na to, by nie zanurzać się w rzeczach negatywnych, tylko na ich podstawie, biorąc je za wyzwanie, wyobrażać sobie pozytywne rozwiązania i sprzyjające scenariusze. Dalej należy wpuścić je do swojej wyobraźni a tym samym do swojego życia, dać sobie na nie zgodę i przyjąć je całym sercem. Co to oznacza dla Ciebie?

Nie należy robić nic na siłę, wbrew sobie. Nie należy narzucać światu swojego scenariusza, w który podświadomie nie wierzysz i masz wątpliwości, co do niego, że się ziści. Pomyśl, czego chcesz, na co dajesz sobie pozwolenie i zadecyduj o tym, że tak właśnie będzie, bo dokładnie taki obraz widzisz w swojej wyobraźni.

Dopuść możliwość spełnienia się tego wariantu rzeczywistości, jaki kreujesz świadomie w wyobraźni i pozwól sobie go mieć. Kiedy jesteś świadomy, zaczynasz obserwować to, co dzieje się w Twoim wnętrzu i na zewnątrz. Świadomość uzdrawia sytuację. W wyniku nawyku kontroli swoich myśli i emocji oraz przekształcania ich na pozytywne wyzwania, z czasem automatyzujesz swój umysł tak, jak podczas nauki jazdy samochodem. Wtedy nabywamy automatycznych nawyków zmiany biegów, pedałów stopu czy hamulca lub gazu i kierunkowskazów, bez kontroli i zastanawiania się nad nimi. Z czasem przestajesz być pod kontrolą własnego umysłu a stajesz się świadomym obserwatorem. Dlaczego?

Bo świadomość to nie ciągła kontrola, a raczej to obserwacja.

Jeśli faktycznie człowiek chce zmienić i ulepszyć swoje życie, to każde negatywne podejście do danego faktu z przeszłości, powinien on zastąpić pozytywną dominantą, np.:

„Mój świat wybiera dla mnie wszystko, co najlepsze i broni mnie. Świat wychodzi mi naprzeciw i wie jak się o mnie troszczyć.”