„Piękno pochodzi z naszego wnętrza” cz. 3

Podana cena zawiera VAT

Wydawnictwo:    www.zarzycka.eu

ISBN:     978-83-7853-540-9

Seria:     Wellness – zdrowy styl życia

Język:    Polski

Ilość stron:  118

Cena:  19.99

WPŁYW SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH NA TWOJE ZDROWIE. PIĘKNO POCHODZI Z NASZEGO WNĘTRZA. CZĘŚĆ III.   ZDROWE CIAŁO

Czy wiesz jak ważne dla naszego zdrowia są składniki odżywcze i codzienne picie wody?

Materiał zawarty w tym wydaniu daje Ci świadomość kierunku, w którym warto podążać i gdzie szukać „Matki Choroby” – przyczyn dolegliwości zdrowotnych. Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, jak potężną moc ma to, co jesz i pijesz, zaczniesz zwracać większą uwagę na wartości odżywcze pożywienia i cenne składniki utrzymujące wewnętrzne zdrowie. Zaczniesz szukać pokarmów z odpowiednimi składnikami naturalnymi dla sprawnego odżywiania komórkowego organizmu. Zastosowanie ich, będzie emanować na zewnątrz pięknem, blaskiem i młodym wylądem ciała, przez długie lata.

Ten ebook jest przeznaczony dla osób, które poszukują skutecznych rozwiązań profilaktyki zdrowia – bezpiecznych i naturalnych metod na to, jak w skuteczny sposób utrzymać wigor i energię ciała, kondycję i opóźnić procesy starzenia się. Kiedy dasz sobie szansę i pozwolenie na bycie zdrowym, kiedy podejmiesz decyzję o tym, zawarta tutaj wiedza, pomoże Ci rozpocząć proces wzmocnienia i regeneracji organizmu oraz skutecznego utrzymać dobre stanu zdrowia na odpowiednio wysokim poziomie, bez zapadania na poważne choroby i bez chronicznego cierpienia na stres czy depresję. Systematyczne dbanie o siebie, może przełożyć się na Twój dobrostan, procentując przez długie lata życia zdrowiem i młodym wyglądem w stosunku do Twojego faktycznego wieku.

Spis treści

Dedykacja
Podziękowania
Przedmowa

ROZDZIAŁ I Stań się niezależnym uczonym

ROZDZIAŁ II Bohaterem jest ciało i tlen rozpalający ogień

ROZDZIAŁ III Sekret zdrowego ciała

ROZDZIAŁ IV Co sprawia, że jedni starzeją się szybciej a drudzy wolniej?

ROZDZIAŁ V Strażnik wrót do organizmu

ROZDZIAŁ VII Cynk pierwiastkiem piękna

ROZDZIAŁ VIII Krzem i uroda

ROZDZIAŁ IX Witaminy antystresowe uzdrowią ciało i duszę

ROZDZIAŁ X Uzdrawiająca moc umysłu, ducha i ciała

PODSUMOWANIE
Od Wydawcy

FRAGMENT KSIĄŻKI

Dedykacja

Książkę dedykuję ludziom, którzy zdrowie i dobrostan stawiają na pierwszym miejscu, którzy kochają dobre samopoczucie i utrzymanie ciała w witalności oraz mają mocne postanowienie, aby emanować pozytywnymi wibracjami, tworzeniem piękna wokół siebie i zarażać swoją postawą innych. Dla tych, którzy decydują się „wyjść z labiryntu” medycyny farmakologicznej w kierunku natury. Dla tych, którzy zgodnie z zasadą przyciągania, wolą skierować swoje myślenie ku zdrowiu, zamiast skupiać je na chorobie. I dla tych, którzy pragną wziąć los w swoje ręce, wybierają szukanie rozwiązań, aktywność, dobrostan i pogodę ducha oraz wolność wyboru w życiu! Książkę tę dedykuję właśnie Tobie.

Renata Zarzycka

Podziękowania

Chciałabym wyrazić wdzięczność mojej cudownej rodzinie, wspierającej mnie od wielu lat w pracy z ludźmi potrzebującymi porady, których konsultowałam zawodowo od 1998 roku. Dziękuje moim dzieciom Agnieszce, Adamowi i Michałowi za to, że były w tym czasie samodzielne i odpowiedzialne oraz za to, że pomagały mi w technicznych sprawach związanych z digitalizacją pisania książek. Szczególne podziękowanie należy się mojej mamie Józefie, która namawiała mnie gorąco do pracy w branży medycyny naturalnej wierząc, że tę dziedzinę nauki, pokocham całym sercem i poświęcę jej się z pasją. Bez tych najbliższych mojemu sercu istot, książka ta jak również wiele innych, nie mogłaby powstać.

Renata Zarzycka

Przedmowa

Szanowny Czytelniku

Pragnę zaprosić Cię na wędrówkę w „zakamarki medycznego korytarza”, w drogę ku zdrowiu, która jak się okazuje jest kręta i zawiła, stanowiąc niekiedy prawdziwy labirynt. Zjawisko to również często nazywa się „błędnym kołem” lub „jazdą na karuzeli” w konflikcie diagnozy. Jeśli tak faktycznie jest i też zauważasz podobne zjawisko w leczeniu klasycznymi metodami wielu chorób, jeśli nie posiadasz odpowiednich informacji na ten temat, to, na jakiej podstawie masz podejmować ważne decyzje, dotyczące Twojego zdrowia lub zdrowia najbliższych?

Czy zrobi to ktoś za Ciebie lepiej?

Czy masz tego pewność?

Kto ma największy interes w tym, aby utrzymywać Cię w procesie choroby?

Kto ma największą korzyść, abyś był zdrowy?

Tak, dokładnie tak! Najlepiej zadbasz o własne zdrowie Ty sam!

A kiedy o tym pomyślisz?

Już dziś, jutro, za tydzień czy za rok?

Czy może dopiero wtedy, kiedy zachorujesz?

Czy nie warto posiąść podstawy wiedzy na temat własnego ciała i utrzymania w nim zdrowia oraz równowagi kwasowo-zasadowej, aby długo było piękne i sprawne?

Jak myśli, czy dobrze byłoby, gdyby ludzie mieli wiedzę na temat naturalnych metod wspomagania organizmu i spowalniania procesów chorobowych, a co za tym idzie, procesów starzenia się ciała?

Czy dzięki temu wspaniale byłoby zachować młodość i sprawność swojego ciała oraz umysłu do później starości?

Czy taka wiedza mogłaby być przydatna?

Czy wiesz, ze styl życia i praca, którą wykonujemy powoduje, że pewne organy wchodzą nam w aktywność?

Takie sytuacje powodują w nas wiele konfliktów wewnętrznych, będących zalążkiem chorób. Dopiero świadomość tego, poszukiwanie rozwiązań wewnątrz siebie w duchowości (podświadomość) oraz na zewnątrz we właściwym doborze pożywienia i składników odżywczych, wody, ruchu i dotlenieniu organizmu, mogą przynieść owoce dobrego stanu zdrowia i utrzymanie młodości ciała, poprzez pogodę ducha, uśmiech, poczucie radości i szczęścia oraz akceptacja sytuacji, w której jesteśmy. Teraz czas na działanie!

ROZDZIAŁ I Stań się niezależnym uczonym

Ronald Gross w książce „Myśleć jak Sokrates” opisuje dawną historię, kiedy uniwersytety nabrały „akademickiego” charakteru, kiedy to tacy jak Galileusz, Kepler czy Boyle, zakładali „towarzystwa naukowe” poza murami uczelni.

Dlaczego?

Wierzyli oni, że „niezależna nauka zawsze rozwija się, jako wyzwanie dla niebezpiecznego mitu, który głosi, że poważne dociekania stanowią wyłączną domenę ustabilizowanych, ortodoksyjnych instytucji, a wiedza jest wyłączną własnością profesury”.

Wiele osób sądzi, iż są zdrowe i mogą oszczędzić na profilaktyce, nie stosując żadnej ochrony w dzisiejszych czasach pełnych toksycznych związków, jak zachorują, to „pójdą sobie do lekarza”. Lekarz da lek, który szybko – najlepiej w tydzień, „wyleczy” ich z choroby i po sprawie. Nic bardziej mylnego.

Zbyt często okazuje się, że jest zupełnie inaczej, a choroba ciągnie się w nieskończoność, czasem nawet latami, pomimo, iż stosujesz leki od lekarza. Dlaczego tak jest?

Przyczyną tego jest zupełny brak wiedzy wśród ludzi na ten temat, choć na samochodach czy polityce, pewnie lepiej się znają…

Zdrowie jest dla każdego najważniejszym priorytetem i warto coś więcej wiedzieć.

Ateńczycy nie mieli wątpliwości, co do tego, że każdy, kto chce poznać faktyczną wiedzę i prawdę o niej, musi ją osobiście zgłębiać. Stąd już Sokrates nawoływał ludzi do tego poprzez słowa: „Stań się niezależnym uczonym!”

Jako filozof, powiedział też ważne dla nas słowa, skłaniające do refleksji: „Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto»

Zdaniem R. Gross:

„W naszych czasach, gdy nauka podlega daleko idącej biurokracji, głos sokratycznego amatora wiedzy staje się pilnie potrzebny. Nie boi się on uogólnień i podejmuje najpoważniejsze i najbardziej złożone problemy, nie sprowadzając ich tylko do kwestii technicznych, dzieli się wiedzą z innymi i szerzy ją, zamiast chować pod korcem.”

O autorce książki

Renata Zarzycka jest jednym z menedżerów i motywatorów, jako certyfikowany Trener Komunikacji Interpersonalnej, Trener biznesu i rozwoju osobistego, certyfikowany Trener Transforming Communication™ – międzynarodowej metody gaszenia sporów i konfliktów z wykorzystaniem technik negocjacyjnych i mediacyjnych, poprzez poszukiwanie wspólnych rozwiązań i celów, cennych w pracy zespołowej jak również w życiu rodzinnym i szkole. Metodę tę opracował Richard Bolstad Nowej Zelandii.

W szkole u Ricgard’a Bolstad”a, ukończyła również kurs Resilience Training Course z zakresu Coachingu Interwencyjnego w stanach kryzysowych (np. pomoc dla ludzi w szoku, depresji, po wypadkach, katastrofach, natychmiastowa pomoc dla poprawy samopoczucia i psychiki).

W 2016 uczestniczyła w warsztacie z metody terapeutycznej The Social Panorama™ model, (Holandia), a w 2017 ukończyła specjalistyczny warsztat dla trenerów i psychoterapeutów, pracujących tą metodą, kończący się tytułem: Trener NLP w zakresie metod psychoterapeutycznych Panorama Społeczna.

Ukończyła studia podyplomowe Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (UITM) w Rzeszowie na kierunkach: Mediacje i negocjacje z elementami psychologii i prawa (2016) oraz Coaching i NLP (2015).

Obecnie podjęła ponowną naukę, jako doktorantka na the University of Information Technology and Management (WSIiZ) na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych, w dyscyplinie Komunikacja Społeczna i Nauki o mediach.

Umiejętności te i wiedza z zakresu pozytywnej psychologii skierowanej na poszukiwanie rozwiązań, przekłada się na pracę, jako motywator, mediator, negocjator, coach oraz psychoterapeuta. Jako akredytowany Coach ICI, specjalizuje się w Life Coach, Coaching relacji dla Par i Rodzin, a w szczególności, jako Coach Zdrowia. Poprzez zadawanie pytań, poszukuje u swoich klientów przyczyn ich chorób tkwiących w umyśle, biorących się często z nieużytecznych przekonać, noszonych w sobie żalów, pretensji, poczucia krzywdy, braku umiejętności wybaczania, dziękowania, z gniewu, strachu itp.

Jako coach i psychoterapeuta, pobudza ich umysł do poszukiwania rozwiązań i rozmaitych sposobów wyjścia z trudnej życiowej sytuacji, z konfliktu, z różnego typu problemu, zamieniając je na wyzwania, a tym samym w tematach zdrowia – pozwalając na wyjście z choroby.

Na przestrzeni ponad 30 lat pracy zawodowej dla wielu firm, w których pracowała, wraz ze współpracującymi Liderami i zespołami, zdobyła cenne doświadczenie systematycznym, konsekwentnym i niestandardowym działaniem, wypełnionym swoją pasją, kreatywnością i pracą. Doświadczenie to przekazuje nam dzisiaj w swoich książkach, e-bookach i audiobookach, artykułach naukowych oraz w elitarnych magazynach. Swoim doświadczeniem dzieli się również na swoich autorskich szkoleniach i warsztatach. Jest menedżerem i terapeutą, którego się lubi, szanuje i ceni, dzięki czemu w swojej pracy jest doceniana, zdobywając sympatię klientów oraz współpracowników do realizowanych projektów.

W przestrzeni marketingu sieciowego MLM pracuje od 1992 roku, wykorzystując wiedzę z zakresu psychologii rozwoju osobistego, kariery i budowania dobrych relacji z klientami oraz Liderami i zespołami współpracowników.

Od 1998 roku jest jednym z najskuteczniejszych doradców żywieniowych i suplementów oraz autorką wielu serwisów internetowych, książki pt. Noni Polinezyjski sekret zdrowia oraz wielu audiobooków i ebook’ów.

Jej profesjonalizm, wiedza oraz pasja w poszukiwaniu przyczyn chorób i edukacji swoich klientów, w zakresie rozwiązywaniu problemów zdrowotnych naturalnymi metodami, przyciągnęły do niej już dziesiątki tysięcy indywidualnych klientów.

Obecnie jest właścicielem firmy szkoleniowej Akademia Rozwoju Coaching Życia, gdzie przekazuje bogate doświadczenia klientom i zorganizowanym grupom, którym zależy na odnoszeniu spektakularnych sukcesów tak zawodowych, jak i na polu utrzymania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej oraz psychicznej.

Autorka książki prowadzi sesje terapeutyczne, pomagając w uwalnianiu się z życiowych problemami, w wyznaczaniu sobie wyzwań i celów, w poszukiwaniu rozwiązań, w negacjach i mediacjach w tym rodzinnych, w motywacji do działania i wyznaczaniu sobie drogi do celu oraz w uzdrawianiu z chorób poprzez umysł i ciało. W każdym aspekcie praca ta pomaga w uzyskaniu DOBROSTANU w wielu przestrzeniach życia.