Celebruj kobiecość przez długie lata życia i ciesz się przy tym doskonałym zdrowiem

Celebruj kobiecość przez długie lata życia i ciesz się przy tym doskonałym zdrowiem

8 marca 2014 0 przez Dr Renata Zarzycka

Piękna kobieta jest jak rzeka, w której toną mędrcy
– Seneka Młodszy

piekna-kobieta-tekst kopiaW historii ludzkości, na długo przed próbą znalezienia mitycznego źródła młodości przez jednego z członków wyprawy Kolumba – Leon`a de Ponce, starano się znaleźć sposób na przedłużenie życia i młodości. W starożytności uważano wodę za jeden z czterech żywiołów, z których zbudowany jest świat: ogień, ziemia, powietrze, woda. Taki podział przyjęła również filozofia chińska – feng shui.
W cudowne działanie źródlanej wody na urodę, wierzono jeszcze po II wojnie Światowej.  Otóż, w „Dolinie Trzech Marii” łączą się trzy strumyki i zlewają w jeden potoczek tworząc rzeczkę Bystrzycę. Płynie ona nieopodal wsi Bystrzyca w kierunku na wschód i dalej przez Wiercany na Podkarpaciu. Bardzo stary – a wiele wskazuje na to, że prasłowiański zwyczaj – kazał młodym pannom czerpań wczesnym świtem wodę ze źródła rzeki. Rzekomo wtedy, miała być ona niezawodnym panaceum na ładną cerę, urodę i zachowanie młodości. Ten zwyczaj funkcjonował jeszcze w latach 60-tych XX w. (Źródło: Kultura Słowian, T.1). Zwykle przed rekolekcjami, młode dziewczyny, a wśród nich moja babcia i kolejne prababcie –  trzymając w jednej ręce naftową latarenkę a w drugiej jakieś naczynie, podążały do tychże trzech źródeł Bystrzycy. Źródła te nazwę swą zyskały od słów pieśni ludowej: „Trzy Marie poszły, drogie maści niosły”.
Źródło: Rzeka Bystrzyca – autor: „Ortalion” ( Bronisław Róg); Wiadomości Iwierzyckie 2008, nr 4, s 26-27

„Twoja skóra odsłania Twoje wnętrze.
Jak  zwierciadło pokazuje młodość i zdrowie organizmu.
Twoja skóra Cię zdradza”

Niestety czy chcemy czy też nie, zegar biologiczny w każdej minucie naszego życia odmierza czas w naszych genach. Według innej teorii,  starzenie pojawia się w wyniku uszkodzeń gromadzących się w materiale genetycznym. czymsawolnerodnikiWinne są temu tajemnicze wolne rodniki. Są to – jak tłumaczy to zjawisko prof. dr n. med. Valeria Szedlak-Vadocz – bardzo „atrakcyjne” cząsteczki, które są w stanie zniszczyć komórki. Ich szkodliwe działanie nie ogranicza się tylko do błon komórkowych, ale rozciąga się również na inne struktury, w tym cząsteczki DNA. DNA to materiał genetyczny, który jest odpowiedzialny za przekazywanie z pokolenia na pokolenie charakterystycznych cech gatunku. Uszkodzenia w DNA, wywołane przez wolne rodniki czy inne szkodliwe substancje, określane są mianem mutacji. Organizm jest wyposażony w specjalne enzymy – niespecyficzne endonukleazy – które mogą decydować o osiągnięciu specyficznej dla  danego gatunku, maksymalnej długości życia. Maksymalna długość życia człowieka to prawie 120 lat. Prof. V. Szedlak-Vadocz dodaje, że w profilaktyce starzenia się oraz w poprawie jakości życia istotną rolę odgrywają antyoksydanty. Należą do nich takie substancje, jak witamina C, E, selen, koenzym Q10 oraz miłorząb japoński (Ginkgo biloba).

Miłorząb japoński (łac. Salisburia adantifolia) – to jedyny gatunek z rodziny Ginkgoaceae, który przetrwał ponad 200 miliardów lat, co czyni go najstarszym drzewem na naszej planecie. W Azji miłorząb nazywany jest „drzewem bogów”, ponieważ przypisuje się mu właściwości ochronne przed wolnymi rodnikami. To może oznaczać również opóźnienie się starzenia tkanej, narządów i całego organizmu. Jak wiemy – co w środku organizmu to na zewnątrz. Zapewne każdemu znane jest powiedzenie, że skóra jest zwierciadłem wnętrza organizmu i dokładnie tak jest.  Wydaje się więc, że wyciąg z miłorzębu japońskiego, poprawiając krążenie mózgowe oraz w innych narządach organizmu,  tym samym zwiększa wykorzystywanie przez mózg glukozy oraz tlenu, prawdopodobnie ogranicza objawy towarzyszące procesowi starzenia oraz hamuje ich szybki rozwój. W ten sposób dobrze ukrwiona jest równiez skóra, a to sprzyja odbudowie kolagenu i spowolnieniu procesu pogłębiania się zmarszczek.  Tak więc miłorząb japoński utożsamiany jest z długowiecznością oraz odpornością na zanieczyszczone środowisko. Wyciąg z liści Ginkgo biloba  w najlepszej jakości czyli standaryzowany na zawartość 24% flawonoglikozydów oraz 6% terpenoidów znajduje się w suplemencie Ginkgo XC >>  oraz w qProtect >>

Szczegóły na ten temat tutaj  >>>

dziewczyna_slonecznikWitamina E to najlepszy pogromca niszczących skórę wolnych rodników. Hamuje proces starzenia się skóry, poprawia jej miękkość i zdolność utrzymywania prawidłowej wilgotności. W naszym organizmie zapobiega formowaniu się niebezpiecznych cząstek  – wolnych rodników tlenowych, jakie nasz organizm wciąż produkuje podczas swojej przemiany materii. Niekontrolowane utlenianie lipidów (tłuszczów organicznych) w organizmie, ma wiele szkodliwych skutków. Działa przeciwzapalnie i przeciw trądzikowi, a także przyspiesza gojenie się ran i wygładza blizny. Spowalnia starzenie się skóry, łagodzi starcze wykwity, martwicę, upośledzone gojenie się ran, infekcje skóry i przyspiesza gojenie się ran oraz oparzeń.
To, że witamina E zwiększa długowieczność oraz łatwość rozmnażania się zdrowych komórek udowodnił dr Blank z Berkeley, poddając reakcji utleniania erytrocyty.
Erytrocyty, popularnie zwane czerwonymi ciałkami krwi lub krótko – krwinkami czerwonymi, też się starzeją, a proces ten przyspieszony bywa  pod wpływem światła i tleny, powodując ich deformację. Jest to skutek utleniania (oksydacji), osłabiającego błony komórkowe, które kurczą się nierównomiernie i  pod mikroskopem taka krwinka może wyglądać „niczym piłka przejechana przez rower”.
Jak to możliwe, że witamina E tak dobrze działa na odmładzanie tkanek?
Witamina E wiąże się z tlenem i zapobiega powstawaniu niszczycielskich nadtlenków – tzw. wolnych rodników tlenowych. Do tego rodzaju tłuszczy należy cholesterol LDL zwany „złym”. Jeśli mamy w organizmie sporo wolnych rodników – będziemy mieć również dużo utlenionego przez nie tłuszczu – tzw. złogi w naczyniach krwionośnych. Witamina E jako rozpuszczalna w tłuszczach, jedna jej molekuła może zabezpieczyć przed utlenianiem aż 200 nienasyconych cząsteczek kwasu tłuszczowego w naszym organizmie!

Witamina E jako zestaw tokoferoli znajduje się w suplemencie Vitamin E 100 >>

 Więcej szczegółów na temat witaminy E tutaj >>

koki10Niezwykłym składnikiem naturalnym w kuracji odmładzającej organizmu, jest sok z owocu NONI.
W nowoczesnej kosmetyce stosuje się dziś z powodzeniem wiele cennych składników odmładzających skórę np.: fitohormony (hormony roślinne), witaminę E, beta caroten, magnez, cynk, proteiny, hiumektanty (składniki nawilżające), kolagen, enzymy i wiele innych. Owoc Noni zawiera w swoim składzie wszystkie te niezbędne składniki.  Jak działa on w organizmie na przyczyny przyspieszonego starzenia się?
Dziś już wiemy, że za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry odpowiada haluronic acid – „gąbczasta” substancja, która odpowiedzialna jest za utrzymywanie odpowiedniej ilości płynów i wody, a w wyniku ich braku marszczy się jak gąbka. Zewnętrznie widać to jako zmarszczki. Bakterie i wirusy atakujące organizm i skórę, wydzielają substancję chemiczną, która niszczy kwas hialuronowy, umożliwiając im łatwiejszą penetrację do wewnątrz komórki. Bezcennym preparatem jest Polinesian Noni. Zwiększa on w dużym stopniu wytwarzanie interferonu a tym samym ochrania kwas hialuronowy (haluronic acid) – substancję, która „cementuje” przestrzeń między komórkami tkanki powodując trzymanie się komórek razem oraz spłycenie zmarszczek lub zapobieganie ich powstawania w młodym wieku bądź opóźnianie procesów starzenia się skóry.
W wielu opisach historii pacjentów zanotowaliśmy wcześniejsze wypadanie i siwienie włosów przed kuracją sokiem z Noni. Znaczna poprawa sytuacji nastąpiła po zastosowaniu kuracji w różnego typu chorobach. Również w wielu przypadkach doszło do odmłodzenia orgazmu i zmniejszenia się zmarszczek oraz do przypływu życiowej energii. To pozwoliło na lepsze ukrwienie tkanek, odżywienie skóry i pobudzenie produkcji kolagenu.  Okazuje się, iż jest jeszcze jeden cenny magazyn prokseroniny zawartej w soku noni – skóra. Skóra wciąż się złuszcza i odbudowuje. Jest to więc miejsce, gdzie ciągle potrzeba kseroniny do tworzenia kolagenu i nowych komórek, aby skóra była jędrna i elastyczna oraz wyglądała zdrowo i młodziej, niż mówi o nas nasza metryka.

NadpotliwoscPodsumowując składniki wspomagające urodę, warto jeszcze wspomnieć o Beauty Formula. Jej jednym z głównych składników produktu jest krzem. Połączenia krzemu aktywnie uczestniczą w procesach wzrostu różnych tkanek, przede wszystkim włosów, chrząstek, paznokci i kości. Krzem odgrywa także ważną rolę w biosyntezie kolagenu. Wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, dodatkowo powoduje, że paznokcie stają się wytrzymałe, zaś słabe, łamliwe włosy – mocne i błyszczące. Krzem – w tym preparacie- występuje zarówno jako oddzielny składnik aktywny, jak również znajduje się w jednym ze składników roślinnych produktu – skrzypie polnym.
Metionina i cysteina (znajdują się również w Liver Aid)- aminokwasy siarkowe są składnikami włókien kolagenowych skóry, wpływają korzystnie na jej elastyczność. Są ponadto niezbędne do budowy keratyny, z której w 95% zbudowane są włosy. Beauty Formula wzbogacona jest również w witaminy, składniki mineralne i składniki roślinne.
Witaminy: A, B2 i B3 (niacyna) wspomagają utrzymanie dobrej kondycji skóry i błon śluzowych.
Cynk ogrywa istotną rol w utrzymaniu prawidłowego stanu włosów, skóry i paznokci.
Miedź wpływa na właściwą kondycję tkanki łącznej,  pigmentację skóry i kondycję włosów.
Jod
to składnik odpowiedzialny m.in. za metabolizm energetyczny, jak również za prawidłowy stan skóry. Pokrzywa od dawna jest stosowana jako środek upiększający włosy. W produkcie nie zabrakło również kolagenu – głównego białka tkanki łącznej, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Jednak bez witaminy C kolagen nie będzie mógł być dobrze zagospodarowany w organizmie, ponieważ witamina C – wpływa na syntezę kolagenu.

Cenna dla skóry woda „wolna i wiązana” w organizmie – kosmetyki AQUABELLE

W starożytności uważano wodę za jeden z czterech żywiołów, z których zbudowany jest świat: ogień, ziemia, powietrze, woda. Taki podział przyjęła również filozofia chińska – feng shui.  Pogląd, że jest ona substancją prostą utrzymał się do końca XVIII w. Dopiero w 1783r. A. Lavoisier rozłożył wodę na wodór i tlen, a także otrzymał ją przez spalenie wodoru. Temperatura topnienia: 0° Celsjusza, temperatura wrzenia: 100° Celsjusza. W wysokiej temperaturze – powyżej 2000° Celsjusza woda rozpada się na wodór i tlen.

Woda wchodzi w skład protoplazmy (patrz: KOMÓRKI) wszystkich organizmów żywych i jest przetrzymywana przez białka wiązaniami wodorowymi (woda wiązana), a oprócz tego w organizmach wielokomórkowych wypełnia jamy ciała (woda wolna, która u pierwotniaków zawarta jest w wodniczkach) oraz luki i szczeliny pomiędzy komórkami. 

woda_kroplaWielorakie jest znaczenie wody wolnej. Przede wszystkim woda stanowi substancję łącznikową między poszczególnymi partiami organizmu. Jest też rozpuszczalnikiem, w którym zachodzą reakcje chemiczne i który umożliwia rozpad soli, kwasów oraz zasad na jony. Jest więc ośrodkiem rozdrabniania się substancji w plazmatyczny układ koloidalny.
Jako rozpuszczalnik służy także do eliminowania z ustroju substancji zbędnych, pochodzących z przemiany materii.

Woda jest również stabilizatorem ciepła, pochłaniając duże jego ilości dzięki dużemu ciepłu właściwemu i tym samym zapobiega gwałtownym zmianom temperaturowym w komórce.Zawartość procentowa wody wolnej i związanej zależy od jakości tkanki. Najmniej – 10% ma szkliwo zębów, najwięcej krew – 98%.

woda-zdrowia-dodaWoda w organizmie jest stale wymieniania. Czas potrzebny do jej całkowitej wymiany w ilości równej ciężarowi ciała jest różny, gdyż zależy od środowiska i stopnia metabolizmu. U ameby wynosi 7 dni, u człowieka – 4 tygodnie, u wielbłąda – 3 miesiące, a u żółwia – 1 rok. Dlatego picie przez osoby dorosłe 2,5-3 litrów dobrej jakości wody jest bardzo ważne i może zaprocentować nie tylko dobrym zdrowiem, ale również przedłużeniem młodości narządów wewnętrznych i wizualnym – skóry.

Wilgotność skóry jest ważna nie tylko z punkt widzenia estetyki. Już nawet w szkole podstawowej uczy się że: „Skóra jest podstawowym systemem obrony naszego organizmu”. Chroni go przed wnikaniem szkodliwych substancji, pochodzących ze środowiska, a także zapobiega zbyt szybkiemu wyparowaniu wody z organizmu. Wilgotność naszej skóry bezustannie zmniejsza się w ciągu dnia, dlatego też jedną z najważniejszych czynności w kosmetologii jest właściwe nawilżenie skóry. W tym celu, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią ilość przyjmowanych płynów, jak również właściwe oczyszczenie skóry i stosowanie dobrej jakości kremów – tylko dzięki stosowaniu wszystkich tych zaleceń łącznie jesteśmy w stanie utrzymać prawidłową wilgotność skóry.

Woda ZZD w AQUABELLE

AQUABELLE_kosmetyki.jpgGłównym, podstawowym składnikiem kosmetyków AQUABELLE jest woda ZZD.
Liczne, niezależne eksperymenty potwierdziły, iż w celu doskonałego efektu , można bezpiecznie stosować wodę o zmniejszonej zawartości deuteru – tzw. Woda ZZD. Nie posiada ona żadnych właściwości toksycznych. Co więcej, wywiera ona korzystny wpływ na podział komórekAle czym to są deutery?
Deuter to jeden z izotopów wodoru. W naturze jądra większości atomów wodoru składają się z jednego protonu. Atom ten opisywany jest jako 1H. W przypadku pozostałych wodorów, jądra składają się z jednego protonu i jednego neutronu lub jednego protonu i dwóch neutronów. Pierwszy z nich nazywany jest deuterem (jego chemiczne oznakowanie to 2H lub D), natomiast jądra składające się z jednego protonu i dwóch neutronów, określane są trytem (chemiczny symbol to 3H lub T).
Stężenie deuteru w organizmie dorosłego człowieka wynosi ok. 12-14 mmol/l. Wydaje się, że nie są to duże ilości, ale jeśli porówna się je z masą innych niezbędnych substancji, okazuje się, że w organizmie znajduje się 6 razy więcej deuteru niż wapnia oraz 10 razy więcej niż magnezu.

Im mniejsza zawartość deuteru w wodzie, tym wolniejszy proces podziału komórek – co oznacza, że proces starzenia się organizmu przebiega wolniej. Ponadto wiadomo, że wraz ze wzrostem częstości podziałów komórkowych zwiększa się również ryzyko nieprawidłowych podziałów.

Rodzina produktów Aquabelle składa się z:
– kremu regenerującego (na dzień) – AQUABELLE REGENERATING CREAM 50 ml >>
– kremu odżywczego (na noc) – AQUABELLE NOURISHING CREAM 50 ml >>
– mleczka do pielęgnacji i demakijażu twarzy – AQUABELLE HYDRATING CLEANSER LOTION 150 ml >>

Głównym, podstawowym składnikiem tych trzech produktów jest woda ZZD. Więcej o kosmetykach z serii AQUABELLE tutaj>>

zywienie-urody