DEPRESJA ZIMOWA – zmobilizuj swój mózg!
28 stycznia 2020„Tam gdzie nie wchodzi światło, wkrótce przyjdzie lekarz”
– włoskie powiedzenie…
W roku 1992 powołano w Stanach Zjednoczonych Dana Alliance for Brain Initiatives. Stowarzyszenie to, powstało z inspiracji znanego Noblisty prof. Jamesa Watsona. Ma ono na celu upowszechnienie w społeczeństwie amerykańskim wiedzy o mózgu i chorobach związanych z jego zaburzeniami oraz uświadomienie zarówno decydentom i politykom jak i zwykłym podatnikom znaczenia badań w tej dziedzinie. Przedsięwzięcie to, z założenia niedochodowe, zostało wsparte organizacyjnie i finansowo przez Charles A. Dana Foundation, która wspomaga różne inicjatywy w zakresie nauk biomedycznych np. Dana Faber Cancer Institute. Pierwszy Europejski Dzień Mózgu był obchodzony 18 marca 1998 w wielu krajach Europy, także u nas.
Mózg – nasz osobisty komputer
U człowieka mózg jest niewiele większy od jego złożonych razem, zaciśniętych pięści. Mózg dorosłego człowieka to około 1,5 kg galaretki; około 13 dekagramów stanowi białko, a reszta to woda i nieco 20% tłuszczu – lipidów. Stąd dokarmianie od najmłodszych lat naszego organizmu składnikami takimi jak omega 3, lecytyna – szczególnie inozytol oraz tokoferole ( wit. E), pozwali na utrzymanie sprawności i zdrowia mózgu przez wiele kolejnych lat życia.
Brak tych składników w diecie z czasem może powodować kolejne defekty naszego osobistego komputera, złe przekaźnictwo nerwowe, wiele chorób układu mózgowo-nerwowoego, nawet paraliż lub zaburzenia w koncentracji i pamięci. Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa. Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowej może stać się przyczyną poważnych chorób (np. choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników, a ostatnio odkryto, iż np. chorobę Alzheimera przyspieszają szkodliwe składniki w szczepionkach (rtęć, nanobakterie, fosforany) – szczególnie powszechne szczepionki na grypę. Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa.
Możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu, jeżeli powyżej 30. roku życia systematycznie zażywać będziemy kompozycję składników, wspierającą pielęgnację mózgu, komórek nerwowych i mięśniowych.
Takim preparatem jest Energy&Memory, zawierający:
– niezbędne dla regeneracji komórek – cholinę i lecytynę;
– antyoksydanty – witaminę C, witaminę E, cynk i selen;
– magnez – niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych;
– witalizującą guaranę
Zamów tutaj: https://renatazarzycka.calivita.com.pl/products/energy-memory
Mózgowe fale elektromagnetyczne odpowiedzialne za jakość życia i uczucia
Ta nasza „galaretka” generuje prąd oraz fale elektromagnetyczne. Stąd bierzemy się my, nasza psychika, nasze myślenie, emocje i pamięć.
Jak twierdzi profesor Wodzisław Duch: „Nasz mózg lubi ,,ruch”, a zatem pobudzenie przemiany materii i tlen oraz zdrowy sen. Lubi dobre odżywianie w niezbędne składniki m.in.: a także wodę – bo głównie z niej się składa, a odwodniony odmawia posłuszeństwa. Szkodzi mu alkohol, cukier, narkotyki, brak bodźców i uwaga, brak dobrego humoru!„
Do wspaniałych neuroprzekaźników należą składniki Triple Potency Lecithin takie jak cholina i inozytol, jak również składniki roślinne tybetańskich ziół jak różaniec górki w postaci RHODIOLIN, który nie dość że dotlenia nasz mózg to jeszcze adaptuje nasz organizm i psychikę do trudnych warunków życia, jakie nas spotykają, chroniąc w ten sposób ciało przed chorobami i psychikę przed destrukcyjnym działaniem negatywnych sytuacji.
W wymianie informacji między komórkami mózgu i układu nerwowego oraz w poprawie pamięci, pomaga nam tlenek azotu, który jest regenerowany w organizmie dzięki np. owocu noni zawartemu w soku Polinesian NONI.
Szkoci odkryli zależność pomiędzy szybkością myślenia a dłuższym życiem
Zdolność mózgu do szybkiego przetwarzania informacji wróży długie
życie – zaobserwowali szkoccy badacze, jak podaje pismo „Psychological
Science”. Badania Iana Deary’ego z Uniwersytetu w Edynburgu i jego kolegi
Geoffa Dera zostały zainspirowane wcześniejszymi doniesieniami na temat
związku inteligencji z długością życia. Wynikało z nich, że osoby z niższym
wskaźnikiem inteligencji (IQ), przeważnie umierają wcześniej
niż osoby o sprawniejszym umyśle.
W swojej najnowszej pracy Deary i Der uwzględnili nie tylko IQ (który
ocenia się na podstawie wyników testów), ale też bardziej podstawowy
miernik sprawności naszego mózgu – tzw. czas reakcji. Jest on pośrednio
związany z inteligencją, gdyż, odzwierciedla zdolność mózgu do
szybkiego przetwarzania informacji.