Duplikacja vs indywidualizm drogą do sukcesu w MLM

Duplikacja vs indywidualizm drogą do sukcesu w MLM

5 września 2015 0 przez Dr Renata Zarzycka

wystapienia publiczneW dniach 10-11 września 2015 w godz. 10.00-16.00 na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, odbędzie się Konferencja COACHING KARIERY na której zostanie poruszone wiele zagadnień, nurtujących nas jako Liderów i Menadżerów branży Multi Level Marketing. Mianowicie zastanowimy się nad tym, co może być przyczyną, że nasi Liderzy, którzy wcześniej rozwijali się i zwiększali swoje obroty zdobywając kolejne szczeble kariery zawodowej, nagle stanęli jakby przed ścianą. Bijąc głową w mur, nie mogąc ruszyć z miejsca dalej i mimo licznych szkoleń czy też warsztatów i polecanych książek, z dnia na dzień tracą swoją motywację i zapał do pracy, stopniowo spadając z obrotów. To zagadnienie w branży MLM dotyczy sporej większości jej systemowych współpracowników.
Jakie są rodzaje motywacji i kiedy stosować motywację zewnętrzną, a kiedy wewnętrzną?
Jak to jest, ze tylko nieliczni, jak burza pną się po szczeblach kariery bez przeszkód?
Od czego jest to zależne?
Hybrid-MLM-planCzy słuchać sponsora i duplikować, tworząc jego doskonałą replikę w sobie? Jak długo to możemy robić? Czy nie jest to pewnego rodzaju pułapka dla rozwoju?
A może działać jako indywidualista? Kiedy rozpocząć takie działanie? Jakie techniki coachingowe możemy do tego zastosować, aby skutecznie się rozwijać dalej? Jakie z tego możemy mieć korzyści?

Jak poprzez umiejętne opanowanie kilku technik coachingowych możemy rozwijać swoją indywidualność oraz pracować z naszymi Liderami, którzy stanęli przed ścianą? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak inspirować ich do poszukiwania własnych rozwiązań problemów w ich strukturach oraz  sposobów skutecznego działania?
marketing-strategiaJak za pomocą znajomości kilku coachingowych technik, które omawiam na oddzielnych, specjalnych warsztatach lub na sesjach indywidualnych z Liderami,  poszukiwać własnej drogi kariery, ustalać szczegółowo cele, które są ekologiczne czyli nikomu nie szkodzą zgodnie z Neurolingwistycznym Programowaniem NLP?
Jak być świadomym własnych sił osłabiających, które są w każdym z nas i przekształcać je na wspierające?
Jak możemy tym samym poprawiać stan naszego umysłu i wzmacniać wizje przyszłości w dążeniu do celów?
To wszystko może w znaczny sposób wpłynąć na poprawę naszej wiary w siebie i motywacji  wśród Liderów, a tym samym na  obroty w ich strukturach oraz na ich ścieżkę kariery. To również może przynieść wiele korzyści kreującemu swoją wizję podczas sesji coachingowych bądź warsztatów, Menadżerowi.

Na mojej prelekcji pt. „Coaching szansą dla indywidualistów w pułapce sztywnych procedur”, pokaże jakie niebezpieczeństwa mogą ukrywać się w zbyt idealnej i długotrwałej duplikacji. Omówię również kilka technik coachingowych, na których pracujemy z Liderami i Menadżerami oraz osobami, które pragną rozwijać swoją karierę w MLM, w sporcie czy polityce i innych strukturach. Omówię szczegółowo tylko jedną z nich, gdyż pozostałe omawiam na specjalistycznych warsztatach „Wyjdź z pułapki sztywnych procedur i osiągaj sukces w sprzedaży bezpośredniej i MLM, w polityce bądź innych strukturach systemowych”. Nad tymi zagadnieniami, pracujemy również w pracy indywidualnej podczas sesji coachingowych.

renata-zarzycka-coaching-kariery

Konferencja COACHING KARIERY poświęcona jest przedstawieniu nowatorskich pomysłów na kreowanie kariery. Kariery rozumianej daleko głębiej niż wytyczenie ścieżki rozwoju zawodowego. Kariery, która związana jest z koniecznością pokonywania rozmaitych, nieoczekiwanych i niebezpiecznych raf i stawiania czoła wyzwaniom, które tylko na pozór dotyczą organizacji, a faktycznie to my sami musimy niekiedy znaleźć rozwiązanie. Tak naprawdę dotyczą one jednostek, stających do codziennych heroicznych zmagań. Każdy dzień przynosi zmiany wykraczające poza schematy i tylko ludzie przygotowani na stres (przyczyna większości chorób) i z pozytywnym nastawieniem oraz optymistycznym uśmiechem na ustach i wiarą w siebie, są w stanie pokonywać bariery i iść dalej. Praktycznie każdy kto chce wspiąć się na szczyt, zalicza porażki i przechodzi przez kolejne przeszkody, decydując czasami o wyjściu poza nie. Szczególnie dotyczy to własnych przekonań czy poczucia tożsamości, o czym również wspomnę podczas prelekcji. Nikt bowiem nie robi kariery w instytucji. Każdy swoją karierę zawodową wypracowuje wśród ludzi którzy ją tworzą. Do tego niezbędne są dobre relacje z każdym i umiejętność negocjacji czy też budowania ścieżki porozumienia zamiast spalania kontaktów i palenia za sobą mostów. To ludzi musimy przekonać, że to my i oni  – zasługujemy bardziej niż inni na to, by być na szczycie. Aby to uczynić, Lider często staje przed wyborem, pogodzenia kwestii, na pozór całkowicie się wykluczających, a w tym celu cenna jest dla niego budowa dobrych relacji oraz sztuka negocjacji i unikania konfliktów. Coaching może stanowić w tych wyzwaniach znakomitą pomoc poprzez swoje techniki jakie oferuje, a jedną z ni8ch jest  „negocjacja między częściami” czy „przebudowa znaczenia” w budowaniu nowej cechy koncepcji siebie.

coaching-kariery

Co jeszcze będziemy robili na konferencji wyjaśnia Marta Cisek-Babiarz, Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ:
– Będziemy mówić o roli motywacji wewnętrznej i zewnętrznej, o tym jak ważna w pracy zespołowej jest historia każdego pracownika, wyjaśnimy również jak radzić sobie z emocjami wywołanymi presją społeczną.

Prelegenci jako Absolwenci Coaching i NLP na WSIiZ w Rzeszowie:

Katarzyna Bąkinż. Towaroznawstwa,  mgr Zarządzania, animacja kultury,  właścicielka firmy „Bączek” zajmującej się organizacją eventów dla dzieci, Trener sensoplatyki, od niedawna absolwentka kierunku Coaching i NLP realizowanego przez Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ. Od 2015 roku działa jako licencjonowany Coach z akredytacją ICI oraz specjalista do spraw szkoleń i rozwoju oraz Trener Komunikacji Interpersonalnej.

Anna Szubert – specjalistka z zakresu budowy struktur handlowych w MLM z aż pięcioletnim doświadczeniem ( od 2010r. w firmie CaliVita International), Trener biznesu, certyfikowany Diet Coach,  Trener sensoplatyki, specjalista od budowania wizerunku pracodawcy – Employer branding, specjalista do spraw szkoleń i rozwoju oraz Trener Komunikacji Interpersonalnej. Od 2015 roku jest absolwentem kierunku Coaching i NLP realizowanego przez Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ i działa jako licencjonowany Coach z akredytacją ICI oraz specjalista do spraw szkoleń i rozwoju.

mur-sciana-sposobyRenata Zarzycka – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, posiada przygotowanie pedagogiczne. Znana jako specjalista w zakresie Multi Level Marketingu i budowania struktur handlowych z ponad 20-to letnim doświadczeniem ( od 1992 r.) na wysokich szczeblach kariery menadżerskiej, współpracując z trzema znaczącymi na polskim rynku firmami: Amway, Oriflame ( 5 lat) i od ponad 17 lat ( 1998r.) w firmie CaliVita International. W ostatniej z nich uzyskała najwyższe w Polsce szczeble kariery i tytuł Double Gold Palm Manager, wchodząc tym samym do Klubu Milionerów tej firmy.
Ponad to od 1992 roku – Trener biznesu, a od 2014 roku  NLP Master Coach i Family Coach oraz Trener Komunikacji Interpersonalnej. Od 2015 roku jest absolwentka kierunku Coaching i NLP realizowanego przez Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ, działa jako licencjonowany Coach z akredytacją ICI  i specjalista do spraw szkoleń i rozwoju oraz Practitioner in the Art od NLP.  Obecnie jest w trakcie szkolenia z mediacji i negocjacji – technik NLP pomocnych w rozwiązywaniu konfliktów i ich zapobieganiu oraz jako specjalista i trener zagadnienia dotyczącego budowaniu dobrych relacji. W tym celu kontynuuje naukę w szkole Richarda Bolstada w specjalności: Trener Transforming Communication. W tej szkole skończyła również Resilience Training Course z zakresu coachingu interwencyjnego w stanach kryzysowych (np. pomoc dla ludzi w szoku, depresji, po wypadkach, katastrofach, natychmiastowa pomoc dla poprawy samopoczucia i psychiki). Najbliższy plan na przyszłość, to studia podyplomowe na kierunku: Mediacje i negocjacje.

Robert Janowski – polski piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny. Od 17 lat Robert Janowski prowadzi teleturniej muzyczny „Jaka To Melodia?”, który bije rekordy oglądalności w polskiej telewizji. Jest zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowości telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu Tele Tygodnia w tym Złotej Telekamery. Od niedawna absolwent kierunku Coaching i NLP realizowanego przez Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ. Dowiedz się więcej

Ponad to w Konferencji weźmie udział nasz wykładowca „Mistrz” Ryszard Gąsierkiewicz oraz zastępca dyrektora Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ – Bartłomiej Cieszyńki:

Ryszad Gąsierkiewicz – Prezydent polskiego oddziału International Federation of Coaching Institute. Ekspert w międzynarodowych (polsko – niemieckich) projektach, badaniach i wdrożeniach nowatorskich rozwiązań w tej dziedzinie. Twórca i dyrektor Centrum Edukacyjnego Weles. Jeden z założycieli Polskiego Stowarzyszenia NLP, aktualny przewodniczący tej organizacji. Członek Stowarzyszenia Trenerów NLP w Polsce. Autor i wykonawca oraz koordynator programów szkoleniowych dla firm i instytucji. Więcej szczegółów.

Bartłomiej Cieszyński –  wieloletni menedżer w firmach polskich i międzynarodowych, m.in.  Pioneer, Netia, Allianz w działach sprzedaży i marketingu. Prowadzi zajęcia z zarządzania zespołami sprzedażowymi, motywacji pracowników, negocjacji i skutecznej komunikacji międzyludzkiej. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warwick (MBA) i Uniwersytetu Sztokholm.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwojem swojej ścieżki kariery na Konferencja COACHING KARIERY , która odbędzie się w dniach 10-11 września 2015 w godz. 10.00-16.00 na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Renata Zarzycka – tel. 509970880

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu jakiego udzielili Ryszard Gąsierkiewicz – opiekun merytoryczny kierunku Coaching i NLP oraz Robert Janowski – absolwent studiów podyplomowych realizowanych przez WSIiZ na kierunku Coaching i NLP, prowadzonym przez Prezydenta polskiego oddziału International Federation of Coaching Institute Ryszarda Gąsierkiewicza. Panowie zaproszeni zostali do programu „Pytanie na śniadanie”

janowskiAby skorzystać z konferencji, należy się zarejestrować. Formularz rejestracji, program konferencji oraz dodatkowe szczegóły dostępne są na stronie internetowej Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ.