Jesteś tym co jesz. Takie proste a zarazem jakie trudne…

Jesteś tym co jesz. Takie proste a zarazem jakie trudne…

14 kwietnia 2011 0 przez Dr Renata Zarzycka

Zdrowa, naturalna i nieprzetworzona żywność to lek na większość chorób XXI wieku. Wiedzieli o tym starożytni mędrcy tacy jak znani greccy lekarze Hipokrates (IV w. p.n.e.) i Galena (II w. n.e.) oraz perski lekarz Avicenna ( X/XI w. n.e.),  którego pisma dały podłoże dla medycyny europejskiej. Głosili oni zgonie maksymę, twierdząc iż: 

„Najwartościowsza jest żywność, która leczy i lek, który żywi”.

Dziś wydaje się nam, iż prawie wszyscy wiedzą o tym jak się zdrowo odżywiać.  Jednak w praktyce mało kto przestrzega tych zasad.

Warto pamiętać, że w chorobie jedynym człowiekiem, który faktycznie może Cię uzdrowić – jesteś Ty sam  a szczególnie Twój umysł – wiedza i myśli jakie masz w głowie.

Negatywne myśli i brak wiary w kurację leczniczą z pewnością nie pomogą. Zawsze warto myśleć pozytywnie i pobudzać uzdrawiającą moc wyobraźni – wizualizować siebie jako zdrowego człowieka.  Ale co robić jeszcze?

Moim zdaniem warto inwestować  swój czas w zdobywanie informacji o cennych skłanikach odżywczych i tym, co dzieje się z naszym organizmem, kiedy ich zabraknie. Na blogu chcę poruszać te zagadnienia, gdzyż wydają mi się one jednymi z najważniejszych w naszym życiu. Od dobrego zdrowia zależy to co robimy, jak pracujemy, jaką wytwarzamy energię wokół siebie –  energię szczęścia i radości czy energię cierpienia. Jeśli interesują Cię te zagadnienia, kliknij w klawisz RSS po prawej i zasubskrybuj wpisy na tym blogu. Kliknij też LUBIĘ TO w okienku Facebooka aby dołączyć do sympatyków bloga.

Historyk i rzymski pisarz starożytny  Gaius Plinius Secundus zwany Starszym  (Włochy – I w. n.e.) powiedział:

„Dziś zadbaj o swoje zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy”.

Czytaj i zdobywaj wiedzę, pytaj i poszukuj informacji u wielu osób – lekarzy, dietetyków, specjalistów od suplementów i naturoterapeutów. Czytaj książki z tego zakresu, a dalej – odpowiednio się odżywiaj.   Może znajdziesz podpowiedź  w tym filmie?

Mam grupę krwi „A” i stosuje dietę zgodną z grupą krwi. Jest ona  bliższa dla wegetarian, ale i tak  zjadam delikatne mięso drobiowe oraz z ryb. Co prawda zjadam je w minimalnych ilościach, ale wciąż się zastanawiam nad tym o czym jest mowa w filmie.  Jak to faktycznie z tym jest?

A co z naszymi braćmi mniejszymi – jak mówił o zwierzętach św. Franciszek – zjadać czy nie?

I co Ty na to?
=============

Renata Zarzycka-Bienias – ZnanyLekarz.pl