KROK 2. Suplementacja wewnętrzna na zdrowe nogi „bez pajączków”

KROK 2. Suplementacja wewnętrzna na zdrowe nogi „bez pajączków”

30 grudnia 2020 Wyłączono przez Dr Renata Zarzycka

Czy doskwiera ci ciężkość nóg a pod skórą coraz bardziej widoczne są żylaki?
Są to objawy świadczące o problemach z krążeniem i prawdopodobnie start w profilaktyce zapobiegania powstawania żylaków. Stąd preparaty na pobudzenia lepszego krążenia i zapobieganie zastojom krwi w żyłach, to podstawa. Należą do nich między innymi różnego rodzaju tłuszcze, takie jak:

Triple Potency Lecithin a w niej szczególnie takie składniki jak fosfadyloholina i inozytol;

Omega 3 Coancentrate z ryb bogaty w kwasy tłuszczowe EPA i DHA (oleje roślinne nie posiadają tych kwasów –mają inny słabszy- ALA);

Vitamina E z tokoferolami to bardzo silny przeciwutleniacz, który mocno wspiera układ krążenia. Nadaje się do pielęgnacji pięknej skóry oraz na dobre krążenie, lekko rozrzedza krew i zapobiega zastojom, poprawiając krążenie w nogach. W książce Andrew W. Saul “Wylecz się sam megadawki witamin”, w rozdziale poświęconym żylakom kończyn dolnych, autor pisze o niezwykłych właściwościach leczniczych witaminy E na układ krwionośny. Opisuje historię swojego ojca, który miał miał ogromne problemy z żylakami, których miał bardzo dużo. Po suplementacji megadawkami witaminy E jego żylaki praktycznie zniknęły. Dawki witaminy E, jakie stosował ojciec Saul’a, wynosiły 1200 jednostek dziennie. Suplementacja trwała kilka lat, a efekty były zdumiewające. Przyjmowanie witaminy E wiąże się z systematyczną poprawą stanu zdrowia nóg, tyle, że na widoczne efekty trzeba trochę poczekać. Andrew W. Saul w większości przypadkach chorobowych zaleca przyjmowanie 800 jednostek witaminy E dziennie.

Beta Caroten pozwala na wyściółkę w naczyniach krwionośnych, śluzówkach oraz na zdrowa skórę. To silny przeciwutleniacz – jest bardzo skuteczny w wyłapywaniu wolnych rodników oraz pobudzaniu produkcji włókien kolagenowych. Witaminę A najlepiej stosować w formie beta – karotenu. Wtedy nie dojdzie do jej przedawkowania. Beta karoten jest bezpieczny nawet w nadmiarze, gdyż zostaje usuwany z organizmu w naturalny sposób.

Vitamina D + K2

Witamina D poprawia gojenie się owrzodzeń żylnych. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia działanie systemu immunologicznego, a sprawny system immunologiczny lepiej poradzi sobie z chorobami przewlekłymi, w tym przypadku dotyczącymi układu krążenia. Wzmacnia także działanie magnezu odpowiedzialnego za elastyczność i giętkość ciała.

W Polsce nie mamy zbyt wiele słonecznych dni w ciągu roku, a w godzinach najkorzystniejszych dla pobierania witaminy D ze słońca przebywamy najczęściej w zamkniętych pomieszczeniach. Zresztą, w przypadku żylaków lepiej uważać z opalaniem nóg. Witaminę D3, aby się prawidłowo wchłaniała należy przyjmować w połączeniu z K2. Profilaktycznie dobrze jest stosować witaminę D3 od 2000 do 5000 jednostek 1 kapsułkę dziennie w połączeniu z K2 około 200 jednostek.