KROK 5. Błonnik

KROK 5. Błonnik

30 grudnia 2020 Wyłączono przez Dr Renata Zarzycka

Poprawa pasażu jelitowego poprzez zielone formy błonnika oraz masaże i gimnastyka nóg profilaktyką dla żylaków

Przyczyn żylaków jest wiele i bardzo ważna jest świadoma profilaktyka. Główne przyczyny żylaków to długotrwałe pozostawanie w wymuszonej pozycji stojącej lub siedzącej, brak różnorodnego ruchu i niedobory odżywcze.

Kiedy tylko masz okazję unoś wyprostowane nogi tak, żeby Twoja stopa była najwyżej, wykonuj ruchy stopą i na zmianę napinaj i rozluźniaj mięśnie nóg. To bardzo poprawia krążenie w nogach i przeciwdziała zastojom żylnym.

10 ćwiczeń na poprawę krążenia w nogach:

1. STAŃ NA PALCACH i w tej pozycji chodź przez kilka sekund. Powtórz kilka razy.

2. STAŃ NA PIĘTACH i w tej pozycji chodź przez kilka sekund.

3. ROWEREK, czyli ćwiczenie, w którym naśladujemy ruch, jaki wykonujemy pedałując. Możesz zachęcić któregoś ze swoich współlokatorów, by poćwiczył z Tobą.

4. PIĘTA-PALCE: usiądź na krześle, plecy prosto, nogi płasko na podłodze, unieś piętę, pozostaw palce na podłodze. Powtórz kilka razy.

5. ZGINAJ NOGI leżąc na plecach. Unieś nogi do kąta 90 st., a następnie ugnij kolana i wyprostuj. Powtórz 20 razy.

6. KRĄŻENIA NÓG: połóż się na plecach, podnieś nogi i rysuj nimi kółka w powietrzu. Powtórz 20 razy na jedną nogę (po 10 kółek w jednym kierunku).

7. NOŻYCE nie tylko poprawią kondycje mięśni brzucha, ale także poprawią krążenie w kończynach. Połóż się na plecach i „siekaj” powietrze wyprostowanymi nogami.

8. STOPA FLEX: połóż się na plecach, podnieś wyprostowane nogi i pracuj stawem skokowym ruszając stopą w przód i w tył. To ćwiczenie możesz zrobić także siedząc na krześle.

9. SCHODY: nie unikaj ich. Wybierz je zamiast windy, nie omijaj ich także na siłowni. Nie tylko poprawisz krążenie, alei wzmocnisz mięśni nóg.

10. SPACER to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie swojego krążenia w dobrej kondycji. Spaceruj do woli, najlepiej 20 minut codziennie.

Tak, o swoje żyły także trzeba dbać i wysilić się, by utrzymać je w dobrej kondycji!

W tym mają pomóc poniższe ćwiczenia. One usprawnią krążenie w nogach i w efekcie uchronią Cię przed żylakami. Wystarczy poćwiczyć świadomie dolne partie ciała tylko przez 10 minut dziennie.

Bez błonnika nie ma zdrowia!

Również niedobory odżywcze, a szczególnie nadmierne spożywanie gotowanych i przetworzonych posiłków, pozbywa pożywienia cennych składników takich jak: enzymy, błonnik, wiele witamin termolabilnych oraz inne. Warto w tym przypadku udrożnić jelito i pobudzić w nim perystaltykę, stosując kaktus opuncja w postaci NOPALINU, podawanego z większa ilością letniej wody lub innych zdrowych napojów.