KROK 4. Kolagen

KROK 4. Kolagen

30 grudnia 2020 Wyłączono przez Dr Renata Zarzycka

Prowadzenie zdrowego stylu życia ma kluczowe znaczenie w opóźnianiu starzenia się skóry. To, jak żyjesz ma wpływ na Twój wygląd, urodę. Palenie papierosów, nadmierna konsumpcja alkoholu, słodyczy, niskie spożycie wody, niedobory snu, stres, nadmierne opalanie (promieniowanie UV) – wszystkie te czynniki pozostawiają niechciane ślady na Twojej skórze, na śluzówkach i wyściółce naczyń krwionośnych. Przyczyniają się do niszczenia włókien kolagenowych, elastyny, które są niezbędne do zachowania jędrności i odpowiedniego nawilżenia skóry, obniżają ilości kwasu hialuronowego, powodując powstawanie zmarszczek, plam starczych.

W naczyniach krwionośnych znajdują się białka kolagenowe. Pełnią one ważne funkcje w organizmie, takie jak budowanie tkanki chrzęstnej w stawach, wsparcie kości przed urazami. Kolagen jest również odpowiedzialny za elastyczność skóry. Gdy w organizmie brakuje kolagen,u skóra staje się cieńsza, a żyły delikatniejsze i bardziej podatne na uszkodzenia.

W przypadku suplementacji kolagenem najważniejsze jest to, żeby miał pochodzenie naturalne, a nie syntetyczne. Najbardziej znaną substancją spożywczą, w której występuje kolagen w formie naturalnej, jest żelatyna. Nie cieszy się ona jednak wysoką popularnością ze względu na sposób jej produkcji.

Wygląd Twoich nóg odzwierciedla Twój wiek i styl życia. Spraw, by wyglądały młodziej!

#GlamUp to rewolucyjny suplement diety na urodę. Dostępny w formie sproszkowanej, szybkiej i łatwej w rozpuszczeniu i przyrządzeniu pysznego cytrynowego napoju.

Produkt uzupełnia dietę w wysoką dawkę  hydrolizowanego kolagenukwas hialuronowy (hialuronian sodu)kwas alfa-liponowykoenzym Q10

Skład produktu został także wzbogacony w ekstrakt z owoców granatu oraz ekstrakt z bulw słodkich ziemniaków – źródło fitoceramidów, a także kompleks karotenoidów (beta-karoten, likopen, luteina, zeaksantyna) i witaminę E o działaniu antyoksydacyjnym.

kolagen to białko strukturalne wytwarzane przez fibroblasty obecne w tkance łącznej. Stanowi do 75% suchej masy skóry właściwej i zajmuje około 30% jej objętości. Kolagen podlega regularnej wymianie (ok. 3 kg rocznie) – stary kolagen jest rozkładany, a na jego miejsce pojawia się nowy. Po 26 roku życia wytwarzanie kolagenu zaczyna się zmniejszać, a procesy degradacji zaczynają dominować nad procesami odbudowy. Z każdym rokiem, produkujemy o ok. 1% kolagenu mniej niż się rozpada.

Kwas hialuronowy (hialuronian sodu) – około 50% całkowitej puli tego związku występuje w skórze. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, a jego ubytek, wraz z wiekiem, powoduje jej suchość, utratę elastyczności i zwiotczenie.

kwas alfa-liponowy – jest unikalnym przeciwutleniaczem zdolnym do hamowania aktywności różnych rodzajów wolnych rodników.

beta-karoten – to prekursor witaminy A, która pomaga zachować zdrową skórę, odgrywa ważną rolę w specjalizacji komórek przyspieszając odnowę komórek naskórka.

witamina E – jest silnym antyoksydantem, co ma kluczowe znaczenie dla procesu starzenia się skóry.

koenzym Q10 – to związek obecny w każdej komórce, która posiada mitochondria – swoiste elektrownie komórkowe, a więc jest niezbędny do prawidłowego ich funkcjonowania

granaty są cennym źródłem witamin (A, B1, B2, C, E, K)składników mineralnych (m.in. potasu, magnezu, żelaza)błonnika niezbędnych dla zdrowia.

ekstrakt z bulw słodkich ziemniaków – bataty sąbogate w węglowodany złożone, białko błonnik. Są także cennym źródłem witamin (A, C, E, B1, B2, B6, kwas foliowy, β-karoten) składników mineralnych (wapń, fosfor, potas, magnez, siarkę, żelazo, jod) oraz polifenoli (naturalne przeciwutleniacze).

Produkt nie zawiera żadnych konserwantów, sztucznych barwników, dodatku cukru, jest wolny od GMO. Zawiera naturalny kolagen wołowy. Ma przyjemny cytrynowy smak.

Niektórzy twierdzą, że wystarczy wspomóc organizm w produkcji kolagenu, aby ten wytworzył sobie jego odpowiednią ilość. Zaleca się w tym celu spożywanie między innymi: rosołu na kościach, galaretek, chrząstek, kwasów omega 3, zdrowych tłuszczy, witamin A oraz C.

Jaką formę lepiej zastosować (wspomaganie “własnej produkcji” czy suplementację) zależy od stopnia zaawansowania problemu. W przypadku dużych zmian żylnych warto sięgnąć po kolagen w formie suplementu.