Jak zabezpieczyć na upał osoby starsze?

Jak zabezpieczyć na upał osoby starsze?

6 lipca 2014 0 przez Dr Renata Zarzycka

upalne-dniJak zabezpieczyć na upał osoby starsze? Przede wszystkim nie wolno dopuścić do odwodnienia organizmu, dostarczyć duże ilości dobrej jakości wody mineralnej bogatej w sole mineralne. Dostarczyć owoce bogate w wodę. W celu pełnego zabezpieczenia, warto wzmacniać organizm podając Super Coenzym Q10 w ilościach 2 x większych niż profilaktyka na co dzień.  Lepiej zapobiegać niż mieć problemy.

W przypadku bardzo dużego osłabienia, stosujemy dziennie nawet 200 mg koenzymu dobrej jakości, gdyż ma dobrą moc działania przy podawaniu odpowiedniej dawki w miligramach j.w. Koenzym roślinny Super Coenzym Q10 jest naturalny, a jego składnik ubichinon, jest bardzo bezpieczny dla naszego organizmu i nie da się on przedawkować. Można go bezpiecznie podawać starszym osobom w ilości 3 x po 2 kapsułki Super Coenzym Q10 dziennie, szczególnie w dusznościach i podczas upałów oraz osobom osłabionym, po operacji i innych zabiegach np. po chemioterapii czy radioterapii.

CB044122

Co jakiś czas słyszymy o omdleniach lub nawet nietypowym zgonie młodego 17-19 latka w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego na lekcji WF.  W razie potrzeby,  Coenzym Q10 można  również podawać osłabionej młodzieży, jak również studentom zdającym egzaminy w sesji i osobom młodym, pracującym ciężko fizycznie bądź w niedotlenionych pomieszczeniach.

Renata Zarzycka-Bienias – ZnanyLekarz.pl

Więcej na temat niezbędnego składnika dla osób starszych na upalne dni – Super Coenzym Q10 oraz do ssania Sublinquaserce-jak-dzwonl Coenzym Q10

Dodatkowo warto wspomagać organizm w naturalne związki łatwo wchłaniane – witaminy i minerały w postaci bardzo korzystnego cenowo Full Spectrum – to minerały chelatowane, witaminy – wyciąg olejków roślinnych, bioflawonoidy, enzymy trawienne.

Można w tym celu również zastosować dwa oddzielne produkty razem:

coenzyme-q10-katalog-calivita-ulotka kopia

Warto podawać składniki antyoksydacyjne, a szczególnie takie, które wspomogą przetrwanie upalnych dni  – produkty bogate np. w pieprz  cayenne  – SMOKERADE

Osoby starsze i dzieci chroni przez wychodzeniem z domu, w godzinach południowych. Jeśli nie muszą wychodzić  z domu w godzinach około 11.00-17.00, korzystanie dla ich zdrowia będzie wychodzić  z domu tylko w godzinach rannych i wieczornych.

smokerade-tabletki-dla-palaczyKapsaicyna i pieprz cayenne na upalne dni

Rodzimi Amerykanie w tym meksykańscy m.in. Aztekowie, Majowie od 9 tysięcy lat stosowali pieprz cayenne  jako jedzenie, jak również w medycynie tradycyjnej.

Ciekawostką jest fakt, iż wielu ludzi w podzwrotnikowych i tropikalnych klimatach używa pieprz cayenne regularnie, ponieważ to pomaga im tolerować gorąco. Warto o tym pomyśleć podczas tegorocznych upałów  lub wybierając się do ciepłych krajów – warto zabrać go ze sobą w postaci Smokerade.

W Meksyku jest go pod dostatkiem. Przed każdym posiłkiem w każdej restauracji w całym Meksyku gdzie gościliśmy, podawano nam bardzo pikantną przystawkę z drobno posiekanych papryczek cayenne. W gorące zimowe dni spożywanie go miało na celu przyjemne schłodzenie organizmu, jak również dobrze pobudzało soki trawienne do posiłku, nie dopuszczając tym samym do niestrawności.

Gorący i pikantny smak pieprzu cayenne to efekt jednego ze składników znanego jako kapsaicyna.
Dzięki niemu cayenne smakuje ostro rozgrzewająco. Kapsaicyna pobudza region mózgu, który w efekcie obniża temperaturę ciała.

Dzisiaj w medycynie naturalnej, pieprz cayenne stosujmy, by złagodzić ból łączony z takimi chorobami jak artretyzm, neuralgia (rwa kulszowa, zapalenie nerwu trójdzielnego, zapalenie nerwów obwodowych, ischias), gonty ( półpasiec, Opryszczki, łuszczyca) i inne bolesne skórne problemy oraz  raka, szczególnie rak płuc, przełyku ( gardła), jamy ustnej, języka i żołądka.
Łagodzi ból po amputacji sutka lub innych zabiegach chirurgicznych, ból zęba, ból głowy, stany zapalenia ucha, wspomaga zapobiegać wrzodom oraz pomaga w stanach zapalnych pęcherza lub podczas chronicznych chorób układu moczowo-płciowego. Może pomóc również po zbyt intensywnym opalaniu, łagodząc stan zapalny skóry.

W chorobach układu oddechowego ma nieocenioną rolę – wspomaga szybkie usuwanie toksycznych związków z płuc, poprawia ukrwienie płuc i ich dotlenienie wspomagając tym samym leczenie chorób płuc m.in., gruźlica płuc, zapalenia płuc, oskrzeli, takich chorób jak astma, alergia wziewna oraz wszelkie przeziębienia i chroniczne pokasływania. W codziennej diecie palaczy jako silny antyoksydant neutralizujący toksyczne związki z papierosów jest niezbędną profilaktyką!

W Polsce również, w upalne dni możemy ratować się spożywając dania bogato przyprawione pieprzem cayenne. Musimy pod uwagę wziąć dość pikantny ich smak, a to niekiedy odstrasza smakoszy. Prościej będzie  połknąć profilaktycznie 1 tabletkę SMOKERADE lub w razie choroby 2-3 tabl. dziennie do posiłku.

Głównym składnikiem Smokerade w dość pokaźnej ilości 300mg w 1 tabletce, jest ceniony od tysięcy lat przez Indian –  pieprz cayenne.

 Produkty energetyzujące na upalne dni – Energy&Memory

energy-memoryProdukty energetyzujące na upalne dni powinni stosować szczególnie kierowcy, osoby intensywnie pracujących umysłowo oraz fizycznie, jak również osoby uprawiające turystykę, sporty ekstremalne wymagające sporego wysiłku.

Neurolog dr Jan Tabak proponuje stosować 3 tabletki Energy&Memory na 1000 kilometrów podróży samochodem:
„Zdecydowałem się zażyć pierwszą (również w życiu) tabletkę Energy&Memory. Po ok. 5-10 min SZOK, poczułem się jakbym przed chwilą wsiadł wypoczęty do samochodu!!!

To było niesamowite. Jeżdżę od 20 lat, niejeden już raz wypijałem duże ilości mocnej kawy, aby pokonać zmęczenie za kierownicą – wiem, jak to jest. Ale takiego efektu naprawdę się nie spodziewałem. Trwało to około godzinę. Następną tabletkę zażyłem w okolicy Grazu -ten sam efekt (!) i jeszcze jedną tuż po pokonaniu włoskich tuneli pod Alpami. Włoskie autostrady pokonywałem już o brzasku.

Zdążyłem na prom! Wiem, że reakcje na kofeinę i alkaloidy zawarte w owocach w Paulinia Cupana, jak brzmi łacińska nazwa tej usuwającej zmęczenie brazylijskiej rośliny, jest sprawą indywidualną. Na mnie podziałała dobrze. Odtąd wożę opakowanie w schowku mojego samochodu. Urlop udał się zresztą znakomicie. gurana_owoc2Polecam Energy&Memory – sprawdzone!” dr Jan Tabak

Kiedy gorące słońce  i upał osłabia nasze siły, szczególnie przydatny w lecie jest naturalny preparat Energy&Memory. Pomaga dłużej przetrwać w okresie wytężonej aktywności fizycznej i umysłowej,  podczas konieczności maksymalnej koncentracji.

Wyróżnia się wszechstronnym działaniem, gdyż posiada składniki zwiększające koncentrację, zapobiegające uczuciu zmęczenia i znużenia, a obecność antyoksydantów zapewnia skuteczną ochronę przed skutkami zanieczyszczonego środowiska i niedotlenienia komórek mózgowych. Zawiera magnez, chroniąc nasz organizm przez skutkami jego braku opisanymi wyżej. Zawiera również witaminę C, witaminę e, lecytynę w tym cennej dla mózgu i układu nerwowego choliny 200mg, cynk i selen oraz guaranę w ilości 100 mg.

Zawiera kompozycję składników:
– niezbędne dla regeneracji komórek – cholinę i lecytynę
– antyoksydanty – witaminę C, E, cynk i selen
– magnez – niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych,
– witalizująca guarana 100 mg – baza i podstawa działania Energy&Memory.

Większość powyższych składników i suplementów można zamówić tutaj:
http://renatazarzycka.mycali.biz/products/

Naturoterapia, likwidacja pasożytów, doradztwo w sprawie suplementacji i diety. Profilaktyka zdrowotna.
Konsultacje osobiście w Rzeszowie
– rejestracja pod tel. 730 970 880

Renata Zarzycka-Bienias – ZnanyLekarz.pl.