Prostata

Prostata

6 października 2019 0 przez Dr Renata Zarzycka

Powiało strachem na Konferencji Medycznej California Fitness (Kraków, 22 maj, 2004), kiedy Ordynator Oddziału Urologicznego V. Wojskowego Szpitala Wojskowego dr n. med. Stanisław Mrozicki w czasie swojego wykładu dotyczącego prostaty podawał statystyki zachorowalności mężczyzn na choroby stercza. Po 40 roku życia u sporej grupy mężczyzn zaczynają się problemy z tym gruczołem, by po 60-ce dotyczyły już prawie 50% mężczyzn, a po 70-ce ok. 90% jak podają również inne medyczne statystyki. To wręcz przerażające!

Największy problem mężczyzn nie polega jednak na tym, że chorują, lecz na tym, że nie chcą się przyznać przed światem do swojego problemu, a najgorsze dla nich jest to, że nie chcą się poddać badaniom lekarskim. Jak powiedział dr Stanisław Mrozicki, kiedy mężczyzna raz przyzna się do np. impotencji, to już nigdy więcej tego nie zrobi.

Który z nas chciałby, żeby lekarz stosując tradycyjną metodę per rectum, kazał nam się schylać, po czym aby dalej, wkładał do naszego tyłka palec i „czegoś” tam szukał – sprawdzał. Nasza męska duma nie chce pozwolić nam nie tylko na to przykre badanie, ale również na to, byśmy rozbierali się i „paradowali” z genitaliami na wierzchu. Ponieważ większość mężczyzn nie jest zadowolona z wielkości swojego penisa, stres związany z tym badaniem jeszcze bardziej nas przed nim blokuje.

Ale kiedy sytuacja staje się bardzo poważna, kiedy nie dajemy już sobie rady z problemem, musimy zwrócić się o pomoc do lekarza – urologa. Dla wielu prawdziwych facetów jest to prawdziwa psychiczna tortura. Po 23 latach badań nad rakiem prostaty okazało się, że nie ma różnic w okresach przeżywalności między osobami poddanymi operacji a tymi, które nie korzystały z żadnej terapii. Natomiast mężczyźni po zabiegu chirurgicznym dodatkowo cierpieli z powodu impotencji i często nietrzymania moczu. Jak widać ludowe stwierdzenie: „rak nie lubi noża”, ma swoje głębokie uzasadnienie…

W tym dziale serwisu wyjaśnimy Ci na czym polega problem, jakie konsekwencje czekają tych, którzy zlekceważyli problem i zaproponujemy Ci unikalny produkt Pro-State Power, który w skuteczny sposób pomoże Ci w tym problemie, oczywiście jeśli go masz. Tym serwisem pomożemy Ci nie dopuścić do powstania tego problemu, a jeśli już się pojawił i nie jest jeszcze bezwzględnie wymagana interwencja chirurga, damy Ci szansę na bezpieczną i skuteczna walkę z prostatą. Natomiast jeśli doszło do chirurgicznej interwencji, będziesz miał okazję sprawdzić jak pomocny jest ten suplement w rekonwalescencji i dalszym Twoim życiu.

Jesteśmy przekonani, że jeśli w porę sięgniesz po Pro-State Power, szybko pozbędziesz się objawów choroby (jeśli je masz), nie będziesz się męczył z siusianiem i będziesz przesypiał całe noce. Poprawi się Twoja kondycja zdrowotna i być może ponownie będziesz z radością i spokojem mógł przypomnieć sobie jak to było, kiedy wcześniej, w pełni sprawny, wyprawiałeś radosne harce ze swoją partnerką. Nie wierzymy, że nie jest to dla Ciebie i dla niej ważne. Nie wierzymy, że nie jesteś prawdziwym facetem!

Objawy problemów z prostatą

Wraz ze starzeniem się w układzie moczowym obserwuje się m.in. zaburzenia w oddawaniu moczu. Najczęstszą przyczyną tych dolegliwości u mężczyzn bywają choroby stercza zwanego inaczej prostatą. Głównie chodzi tu o łagodny przerost prostaty, czyli gruczolak i rak stercza.
Statystyki potwierdzają, że ponad 35% mężczyzn około 40-60 roku życia ma kliniczne objawy utrudnionego oddawania moczu, a w wieku ok. 70 roku życia te problemy dotykają już 90% mężczyzn.

W początkowym okresie łagodnego przerostu stercza pojawia się przykre uczucie podrażnienia pęcherza, parcia na mocz, zwiększa się częstotliwość jego oddawania, szczególnie w nocy- 4-5 razy. Ponadto oddawanie moczu przedłuża się, strumień staje się cienki, a bywa, że wycieka kropelkami.
W drugim okresie choroby następuje zaleganie moczu w pęcherzu moczowym, powstają w nim uchyłki i tworzą się kamienie pęcherzowe. W trzecim zaś narastające zaleganie moczu powoduje rozstrzeń pęcherza i objawy upośledzenia czynności nerek. Może też dołączyć się stałe zakażenie układu moczowego i powtarzające się epizody zatrzymania moczu.
Podobne objawy można zaobserwować w przypadku raka gruczołu krokowego. Zdaniem prof. Grzegorza Madeja, kierownika Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Stołecznego Centrum Onkologii, w krajach wysoko rozwiniętych następuje stały wzrost zachorowań na raka prostaty.

Aby zapewnić wczesne wykrycie choroby, co daje szansę wyleczenia, przewiduje się wprowadzenie w przychodniach rejonowych obowiązkowego badania per rectum przez odbytnicę wszystkich mężczyzn powyżej 50. roku życia.
Wykonanie kompletu badań dałoby Ci szansę na bardzo wczesne wykrywanie raka stercza, co nie tylko zwiększyłoby szanse na wyleczenie wyleczeń, zapobiegłoby wielu stresujących chwil, ale także obniżyłoby koszty ewentualnego leczenia raka prostaty i przeznaczenie tych pieniędzy na profilaktykę.

U chorych mężczyzn z zaawansowanym rakiem prostaty tylko u 10% można liczyć na radykalne leczenie operacyjne. U pozostałych terapia polega na zmniejszaniu dolegliwości, polepszaniu jakości życia pacjenta i przedłużaniu życia.

Wśród powodów wzrastającej liczby zachorowań na raka gruczołu krokowego można wymienić m.in. wydłużanie się życia ludzkiego, predyspozycje dziedziczne, niewłaściwa, wysokotłuszczowa dieta, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu.

Tak więc jeszcze raz; jeśli któryś z poniższych objawów dotyczy Ciebie, to masz problem i powinieneś natychmiast zareagować. Przypomnijmy te objawy:

  • osłabienie strumienia moczu,
  • czekanie z rozpoczęciem oddania moczu (czyli mikcji),
  • przerywany strumień moczu,
  • wykapywanie moczu z cewki po oddaniu moczu,
  • oddawanie moczu „na raty”,
  • uczucie niepełnego oddania moczu,
  • w stadium zaawansowanym – zatrzymanie moczu.
  • wrzód żołądka lub dwunastnicy

Przy zatrzymaniu moczu może dojść do zjawiska zwanego ischuria paradoxa – paradoksalnego oddawania moczu. Polega ono na tym, że mimo olbrzymiego pęcherza wypełnionego zalegającym moczem wydobywa się on jedynie kroplami z cewki moczowej.

Grupę objawów spowodowanych podrażnieniem dolnych dróg moczowych stanowią następujące dolegliwości:

  • oddawanie moczu w nocy (od 1-4 i więcej razy),
  • częstomocz dzienny,
  • gwałtowne parcie na mocz,
  • niemożność powstrzymania oddawania moczu.

Zacznij już od następnego razu obserwować swój organizm w czasie oddawania moczu. Natychmiast reaguj na jakiekolwiek objawy, które zostały wymienione wyżej. Możesz zignorować ból zęba, ale każdy z tych objawów musisz potraktować bardzo poważnie.