Jaki związek z Network Magazyn ma Immatrykulacja uczestników seminarium doktoranckiego 2018 na WSIiZ w Rzeszowie?

Jaki związek z Network Magazyn ma Immatrykulacja uczestników seminarium doktoranckiego 2018 na WSIiZ w Rzeszowie?

28 października 2018 0 przez Dr Renata Zarzycka

Czy wiesz, jaki związek ma Network Magazyn jako pismo branży DS/MLM z tego roczną inauguracją Roku Akademickiego 2018/2019 na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (UITM) w Rzeszowie? W dniu 3 października br., w Aula KM8, w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej koło Rzeszowa, odbyła się uroczystość Immatrykulacji studentów polskich i zagranicznych pierwszego roku oraz uczestników pierwszego roku seminarium doktoranckiego w dyscyplinie Nauki o mediach. I nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby jednym z uczestników, nie była czytelniczka Network Magazyn od początku istnienia tego czasopisma, czyli od 2004 roku, a jednocześnie Lider MLM od ponad 26 letnim doświadczeniem  w swojej zawodowej pracy z ludźmi branży MLM – Renata Zarzycka*.
immatrykulacja-immatrykula-renata-zarzycka-bienias640Uroczystość poprowadził sam Dziakiem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, prof. nadzw. Sławomir Gawroński. Pan Profesor wyczytał nazwiska tegorocznych doktorantów i zaprosił ich na scenę. W momencie wyczytywania nazwiska, każdy z doktorantów wstał i pozostawał na miejscu do czasu wyczytania wszystkich immatrykulowanych uczestników seminarium.  Do ślubowania przystąpili: Robert Witka, Renata Zarzycka, Sabina Południak, Wioleta Czerwonka, Diana Puchalska. Po tym czasie doktoranci ruszyli na scenę, gdzie po złożeniu ślubowania, nastąpił moment pasowana na uczestnika seminarium doktoranckiego. Każdy immatrykulowany uczestnik seminarium, podchodził do Rektora dr Wergiliusza Gołąbka na pasowanie buławą, a następnie podchodził do prof. S. Gawrońskiego, w celu odebrania matrykuły z gratulacjami. W matrykule znajdował się piękny pamiątkowy dyplom z tej uroczystości. W trójce Władz uczelni i wydziału, był również Prorektor dr Andrzej Rozmus. W imieniu Władz Uczelni, po zakończeniu Inauguracji, wszyscy uczestnicy immatrykulacji, zostali serdecznie zaproszeni do udziału w uroczystym bankiecie.

okladki-network-magazynJednam zapewne wciąż zastanawiasz się, co u licha wspólnego, ma to wydarzenie z Network Magazyn  – pismem branży DS/MLM?
Otóż w dyscyplinie Nauki o Mediach doktoranci piszą na temat szeroko pojętych mediów. Poszukując więc ciekawego tematu na doktorską rozprawę, pomyślałam, że przecież najbliższy mi jest temat związany z zagadnieniem branży Multi Level Marketing, którym zajmuje się zawodowo od 1992 roku. Kolejnym krokiem była możliwość pracowanie monografii naukowej czasopisma. Pytanie: jakiego?

maciej-maciejewski-redaktor-naczelny-network-magazynTakiego, które jest mi dobrze znane, z którym od samego początku współpracuję.

Słuchając historii powstania tego branżowego pisma i rozmawiając z jej właścicielem, a zarazem redaktorem naczelnym Maciejem Maciejewskim byłam już pewna, że to doskonały wybór, że to jest temat, który ujął moje serce, któremu chce się poświęcić, który stanowi moje zainteresowania zawodowe, jak również jest moją pasją.

Uważam, że blisko 15-letnia praca Macieja Maciejewskiego zasługuje na bliższe przyjrzenie się jej, tak od widocznego dla nas czubka góry lodowej (10% pracy), jak również od tego, co jest tak faktycznie pod taflą wody (pozostałe, niewidoczne 90% pracy).

nm-gora-lodowaMiło jest czytać artykuły o sukcesach rożnych ludzi, o rozwoju branży MLM i otwieraniu kolejnych firm MLM w Polsce, jak również o urodzinach tych firm. Nie mniej jednak, mało kto wie, że praca dziennikarza i jego odpowiedzialność jako właściciela gazety, jest ogromna. Jego chęć bycia dociekliwym, dokładnym, starannym, pomocnym, przenikliwym, odważnym, decyzyjnym, kompetentnym, perfekcyjnym, uczciwym, bezstronnym, wiarygodnym, miarodajnym, pracowitym, wytrwałym, nieugiętym i profesjonalnym, niekiedy sprawia, iż trafia on przed oblicze sądu, ponieważ znów zdemaskował jakiś przekręt lub firmę, podszywająca się pod branże DS/MLM, firmę która okazała się oszukiwać ludzi, działając nielegalnie jako piramida finansowa .

Czy wiecie, co tak faktycznie stawia dziennikarstwo Macieja Maciejewskiego na najwyższym poziomie rzetelności i profesjonalności mediów?

Network Magazyn to jak dotąd jedyne w Polsce, niezależne czasopismo dla branży sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego, poważane i w pełni opiniotwórcze. Podstawowym celem tego wydawnictwa jest rzetelne przekazywanie informacji najbardziej obiektywnie jak to tylko jest możliwe oraz edukowanie i pokazywanie pewnej kultury branży DS/MLM. To zarazem przeciwdziałanie bezrobociu, promowanie przedsiębiorczości, etyki i filantropii w oparciu o rzeczowe i rzetelne informacje redagowane przez zespół NM, a także przez specjalistów różnych dziedzin i znawców branży oraz biznesu.Właściciel Network Magazyn, a zarazem redaktor naczelny w jednej osobie – Maciej Maciejewski, podobnie jak w filmie Czwarta władza, w reżyserii Stevena Spielberga, musi podejmować najtrudniejsze decyzje życia, dla dobra branży DS/MLM i w celu rzetelności publikowanych informacji. Ryzykuje niekiedy całym swoim majątkiem, utrata gazety, nawet być może własnym życiem, narażając się po to, abyśmy to my – czytelnicy, mieli jak najlepszą informację, abyśmy byli jak najbardziej profesjonalnie poinformowani. Tym samym – podobnie jak bohaterowie filmy „Czwarta Władza” z Meryl Streep i Tomem Hanksem w rolach głównych, decyduje odważnie stawiać czoła zakłamaniu i walczyć z nieuczciwością i aferami finansowymi piramid finansowych oraz różnych lichwiarzy. Dzięki temu jesteśmy ostrzeżeni i dobrze poinformowani, a on stojąc na straży prawdy – spełnia najlepiej jak potrafi, swój dziennikarski obowiązek. Pracuje odpowiedzialnie, ciężko, dużo i z ogromną pasją.
Pomyślałam, że warto to wszystko ująć w całość i przedstawić światu fakty, jak wygląda prawdziwe oblicze ogromnego i największego wieżowca branży DS/MLM – Network Magazynu, w świetle otaczającej go infrastruktury firm, liderów, klientów, antyfirm i polityki oraz jak oddziałują one na siebie wzajemnie,  jakie dają sobie korzyści, chociażby w edukowaniu, przekazywaniu kultury biznesu i uczciwej współpracy w tej branży.
Network Magazyn, to po prostu nasze pismo – to moje pismo. Myślę, że zgodzicie się z mną, iż praca Macieja Maciejewskiego wraz z jego zespołem i Network Magazyn, zarazem również nasze pismo online i w formie czasopisma, w pełni zasługują na uznanie i uwieńczenie, chociażby z okazji zbliżającego się 15-lecia Network Magazyn, już w 2019 roku.

network-magazyn-edukacja-mlm

Źródło zdjęcia z okładkami Network Magazyn, zdjęcia Maciej Maciejewski oraz z LeaderShop pochodzą z  www.networkmagazyn.pl
———–
*Renata Zarzycka – twórca wielu artykułów z branży MLM, pozytywnej psychologii oraz zdrowia, wydawca audiobooków, ebooków i książek jako Akademia Rozwoju Coaching Życia